fbpx

Sieć sklepów JYSK przekazała potrzebującym 5 tys. sztuk bawełnianych mat na materace

Sieć sklepów JYSK przekazała dwóm ogólnopolskim organizacjom charytatywnym ponad 5 tys. sztuk bawełnianych mat na materace, które z powodu wad fabrycznych zostały wycofane ze sprzedaży.

Maty na materace to popularny produkt dostępny w sklepach JYSK, które specjalizują się w produktach domowego wyposażenia. Firma od początku obecności na polskim rynku angażuje się we wsparcie produktowe instytucji publicznych oraz fundacji i stowarzyszeń. Ponad 5 tys. sztuk bawełnianych mat na materace, które z powodu wad fabrycznych zostały wycofane ze sprzedaży, trafi teraz do podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

— Zdarzają się sytuacje, w których z powodu wad fabrycznych nie możemy wprowadzić produktu do sprzedaży w sklepie. Wtedy decydujemy się na inny obieg i przeważnie jest to wsparcie charytatywne organizacji, które często mają dużo potrzeb związanych z podopiecznymi — mówi Sylwia Filimon, dyrektor ds. komunikacji JYSK Polska.

— Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta robi dużo dobrego dla bezdomnych osób w Polsce. Z kolei Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt dba o porzucone zwierzęta. Dlatego bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc — dodaje.

Pomoc w najtrudniejszym okresie

Prezeska OTOZ Animals Ewa Gebert podkreśla, że cieszy się z darowizny i zaznacza, że maty pomogą zwierzętom w schroniskach w najtrudniejszym, zimowym okresie.

— Działalność charytatywna firm takich jak JYSK pomaga pokrzywdzonym i cierpiącym zwierzętom. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich do odwiedzania schronisk — mówi Gebert.

— Maty na materace stanowią duże usprawnienie w codziennym funkcjonowaniu placówek prowadzonych przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie. Są szczególnie potrzebne osobom niepełnoprawnym i przewlekle chorym spędzającym u nas jesień życia. Jesteśmy pod wrażeniem skali tej akcji oraz uwagi i zaangażowania, z jakimi sieć JYSK podchodzi do kryzysu bezdomności. Bardzo dziękujemy — podkreśla Dagmara Rybicka rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Dodaj komentarz