fbpx

Lekarz porzucił samochód w korku i pobiegł do szpitala na operację

Przejazd przez miasto Bengaluru w południowych Indiach, w którym mieszka ok. 8,5 mln osób, stanowi często nie lada wyzwanie. W jednym z ulicznych korków utknął chirurg gastroenterolog, dr n. med. Govind Nandakumar, który spieszył się na pilną operację. Medyk bez wahania porzucił swoje auto i pobiegł do oddalonego o ok. trzy kilometry szpitala.

Wydarzenie z udziałem lekarza, które miało miejsce 30 sierpnia, opisał portal “Times of India”. Cirurg miał przeprowadzić operację usunięcia pęcherzyka żółciowego, pacjent już oczekiwał na zabieg. W drodze do szpitala Govind Nandakumar utknął w korku, ponieważ ulica była zalana w wyniku intensywnych opadów deszczu. Gdy zorientował się, że na pewno nie dotrze na czas, postanowił działać.

Lekarz porzucił swój samochód i zaczął biec. Od szpitala dzieliły go około trzy kilometry. Pokonał ten dystans w 15 minut. Chirurg nagrał krótki film z nietypowej podróży do pracy i zamieścił go w mediach społecznościowych.

Internauci chwalą lekarza

“Mapa Google’a wskazywała 45 minut na dotarcie do szpitala. Zwykle z tego miejsca zajmowała to od 5 do 10 minut” – relacjonował dr Nandakumar. “W tym momencie po prostu zdecydowałem się na spacer. Biegam i ćwiczę, więc wykorzystałem to na swoją korzyść” – dodał. Jak podkreślił, nie była to pierwsza tego typu sytuacja. W przeszłości zdarzało mu się już docierać do pracy biegiem.

Postawa lekarza spotkała się z uznaniem. Użytkownicy mediów społecznościowych byli pełni podziwu dla jego oddania.

“Czapki z głów Doktorze. Niech Bóg da Ci dobre zdrowie, dobrobyt i długie życie. Dziękujemy!” – napisano w jednym z komentarzy, pod filmem zamieszczonym przez lekarza.

Dr n. med. Govind Nandakumar w swojej karierze wykonał ponad 1000 operacji. Specjalizuje się w leczeniu chorób układu pokarmowego.

 

 

Dodaj komentarz