fbpx

W Szczecinie stanął pierwszy jabłkomat

Nie trzeba czekać na otwarcie sklepu, ponieważ teraz świeże owoce są dostępne całą dobę z łatwo przystępnej, automatycznej skrytki. Dzięki pierwszemu w Szczecinie automatowi do sprzedaży jabłek umieszczonemu przy rondzie Hakena obok supermarketu Biedronka, zakupy stają się prostsze. Automat ten jest intuicyjny w obsłudze, wyposażony w klimatyzację i akceptuje płatności kartą.

Czym jest jabłkomat i jak działa?

Jabłkomat to kompaktowa maszyna przypominająca znane automaty do paczek, ale z jedną zasadniczą różnicą: wszystkie jego komory są przezroczyste, co pozwala na wygodne oglądanie produktów w chłodnym i odpowiednio oświetlonym wnętrzu, zachowującym ich świeżość.

Każda komora w jabłkomacie jest oznaczona numerem, ma opis i cenę zawartości. Obsługa odbywa się za pomocą elektronicznego panelu, na którym wpisuje się numer komory i dokonuje płatności zbliżeniowej. Po zapłaceniu odpowiednie drzwi otwierają się, umożliwiając zabranie zakupionych owoców lub soku.

– Korzystając obecnie z jabłkomatu, można kupić w nim świeże soki, jabłka i gruszki przywiezione wprost z naszego sadu. Docelowo pojawią się tam wszystkie owoce, jakie będą u nas rosły. W ciągu roku planujemy umieścić w nim między innymi brzoskwinie i śliwki – wyjaśnia Karolina Rajewska, właścicielka Sady Rajewscy oraz sklepu „Rajewscy i Przyjaciele”. – Dziś w każdej skrytce znaleźć można po trzy kilogramy owoców lub soki dostępne w butelkach 0,7 litra oraz w większym opakowaniu 3 litrowym typu bag-in-box – dodaje.

Już w pierwszych sześciu godzinach trzy komory zostały opróżnione. „Bardzo się z tego cieszę!”

— Jeżeli ta idea się przyjmie wśród szczecinian, to mam już na oku drugie miejsce, w którym kolejny jabłkomat mógłby stanąć. Ta pierwsza lokalizacja przy rondzie Hakena jest dla nas bardzo udana, bo uzupełnianie skrytek nie będzie stanowiło żadnego problemu, jabłkomat mamy po drodze. Każdego dnia przejeżdżamy tuż obok, zmierzając z sadu do naszego sklepu na Pogodnie – kontynuuje.

Zależnie od sezonu, w automacie dostępne są różne odmiany jabłek, takie jak Reneta, Champion, Ligol, Melrose, Jonaprince. Dostępność owoców zależy od pory roku i dostaw z Sadów Rajewscy. W przyszłości planowane jest wprowadzenie także letnich owoców jak Papierówki, śliwki czy brzoskwinie.

— Pracując w sadzie i jednocześnie prowadząc sklep, tak naprawdę działamy o różnych, niestandardowych porach. Czasem nasz dzień to nawet do szesnastu godzin roboczych. Jabłkomat pozwoli nam utrzymać pewien kontakt z każdą osobą chętną na zakup świeżych owoców z naszego sadu, bo też sami będziemy mogli uzupełniać skrytki w dowolnych i dogodnych dla nas godzinach tak często, jak będzie to potrzebne – podsumowuje Rajewska.

Dodaj komentarz