fbpx

Naukowiec-amator, w celu wynalezienia antidotum, pozwolił ukąsić się najbardziej jadowitym wężom świata ponad 160 razy

Tej pasji nie polecamy do naśladowania, a traktujemy ją jako ciekawostkę … choć jak się okazuje pasja tego człowieka jest pożyteczna dla innych. Tim Friede, pochodzący z Fond du Lac (Wisconsin) ma za sobą ukąszenia przez takie węże jak kobra, czarna mamba czy grzechotnik.

37-latek przyznaje, że misja, którą rozpoczął uodporniła go na jad węży, a nawiązując do testów, które przeprowadził Dr Brian Hanley, mikrobiolog z Uniwersytetu w Kalifornii, okazuje się, że w tym momencie Tim ma dwa razy większą niż przeciętny człowiek liczbę przeciwciał w organizmie.

Wężowy jad zabija rocznie około 100,00 ludzi, jednocześnie styczność z nim wzmacnia odporność, wytwarzając przeciwciała w organizmie. Friede zaczął się “obstrzykiwać” wiele lat temu, stopniowo zwiększając dawkę.

Nie przestanę tego robić dopóki nie wynajdziemy lekarstwa lub dopóki nie umrę. – mówił w wywiadzie dla independent. Antidotum jest wprawdzie dostępne, ale bardzo drogie i ciężko je wyprodukować, co oznacza, że większość ofiar ukąszeń, żyjących przecież w rozwijającym się ciągle świecie, zmaga się z tym aby otrzymać lekarstwo.

Oto co mówi Tim na temat swoich eksperymentów – Po prostu wyciąłem konia z obrazka i sam stałem się koniem. Oczywiście eksperci przestrzegają ludzi przed ukąszeniami węży, które wciąż pozostają śmiertelnie niebezpieczne.

 

Źródło: www.ibtimes.co.uk

Tłumaczenie: Beata Miernik

Dodaj komentarz