fbpx

Powstanie film dokumentalny o Robercie Lewandowskim

Amazon nakręci film dokumentalny o polskim piłkarzu. Produkcja opowiadająca o jednym z najlepszych napastników na świecie, Robercie Lewandowskim, pojawi się w 2022 roku.

Filmy dokumentalne przeżywają ostatnio renesans, bijąc rekordy popularności na platformach streamingowych. Teraz w ofercie Prime Video  Amazona ma się pojawić kolejny tytuł — dokument skupiający się na życiu i karierze Roberta Lewandowskiego.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego opisu produkcji, projekt skupi się nie tylko na jego karierze, ale także na życiu prywatnym, opowiadając historię chłopaka z Leszna, który ciężką pracą i talentem podbił cały świat.

„Pomysł na ten film jest nieoczywisty, dlatego zdecydowałem się na jego realizację. To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez upiększania – tak jak było naprawdę. Film przedstawi wiele nieopowiedzianych wcześniej historii z mojej kariery, które z pewnością zainteresują fanów piłki nożnej. Mam jednak nadzieję, że widzowie, którzy nie śledzą rozgrywek piłkarskich, również z zainteresowaniem obejrzą ten film.”

Lewandowski wyjaśnił też, że chciałby, aby ten projekt był źródłem inspiracji i motywacji dla młodych. Dla tych, którzy marzą o byciu wielkim, ale boją się, że nie będą w stanie spełnić swoich ambicji. Na temat projektu wypowiedział się również Christoph Schneider, Dyrektor Zarządzający Prime Video Germany:

– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani współpracą z Robertem Lewandowskim, jego zespołem i tworzeniem dokumentu, który da widzom na całym świecie wgląd w karierę wyjątkowej postaci, jaką jest Robert. Historia Roberta Lewandowskiego to nie tylko zwycięstwa, ale także trudności, niepowodzenia i jego ogromna determinacja w przezwyciężeniu ich w drodze do sukcesu – powiedział.

Film zostanie zrealizowany przez polskiego producenta Papaya Films. Premiera przewidziana jest na 2022 rok.

Dodaj komentarz