fbpx

Dziergający olimpijczyk. Jego zdjęcie obiegło świat i stało się hitem

Sportowiec z Wielkiej Brytanii Tom Daley zaskoczył wszystkich nietypowym hobby, które pomaga mu się skupić i odstresować. Jak się okazuje, złoty medalista osiągnął mistrzostwo nie tylko w skoku do wody z 10-metrowej wieży, ale również w szydełkowaniu i dzierganiu na drutach.

Podczas igrzysk olimpijskich zawodnicy muszą mierzyć się z ogromnym stresem. Każdy z nich ma na to swoje sposoby, jedni słuchają muzyki, drudzy medytują, wśród sportowców znalazł się jednak taki, który zdobył serca internautów na całym świecie. Tom Daley, złoty medalista w skoku do wody z 10-metrowej wieży, zaskoczył wszystkich swoim nietypowym hobby — dzierganiem na drutach.

Brytyjski sportowiec zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich już jako 14-latek. Dziś ma 27 lat i trzy złote medale na swoim koncie. Jak się ostatnio okazało, Tom jest człowiekiem wielu talentów i nie tylko zdobywa medale, ale jest również mistrzem szydełkowania i dziergania na drutach.

Podczas niedzielnych zawodów w nurkowaniu kamery zarejestrowały Daleya, który siedzi na trybunach pochłonięty przez robótki ręczne. Zdjęcia sportowca dziergającego na drutach pokrowiec na złoty medal błyskawicznie obiegły cały świat i stały się hitem. Efekt finalny jego pracy obejrzeć można w mediach społecznościowych Igrzysk Olimpijskich oraz na prywatnym profilu Toma.

Sposób na stres

„To jedyna rzecz, która utrzymuje mnie w tym czasie przy zdrowych zmysłach” – napisał na Instagramie. Przyznał również, że praca z drutami lub szydełkiem pozwala mu odnaleźć spokój i pokonać stres.

Sportowiec rozpoczął swoją przygodę z robótkami ręcznymi na początku 2020 roku i wciąż rozwija swoje umiejętności, a efektami swojej pracy dzieli się z fanami na Instagramie (@madewithlovebytomdaley).

Daley stara się również pomagać potrzebującym. Jakiś czas temu olimpijczyk wystawił na licytację jeden z pierwszych własnoręcznie wydzierganych swetrów, a zebrane pieniądze (ok. 6 tys. funtów) przeznaczył na działalność organizacji charytatywnej The Brain Tumour Charity zajmującej się finansowaniem badań, podnoszeniem świadomości na temat guzów mózgu oraz wsparciem dla chorych i ich bliskich. Sportowiec zapowiada też, że kolejne jego prace również trafią na licytacje.

 

Dodaj komentarz