fbpx

Ptak zaśpiewał jak syrena policyjna

Ptak w hrabstwie Oxfordshire naśladował dźwięk syreny policyjnej. Zwierzę perfekcyjnie zdołało odtworzyć charakterystyczny hałas towarzyszący przejazdowi radiowozu na sygnale. Policjanci z Bicester w hrabstwie Oxfordshire potwierdzili w mediach społecznościowych, że to nie żart primaaprilisowy.

Funkcjonariusze przeżyli moment zaskoczenia, kiedy niespodziewanie usłyszeli dźwięk syreny policyjnej. Dźwięk ten był nieodróżnialny od odgłosu jadącego na sygnale radiowozu, mimo że żadne z aut nie używało wówczas syreny. Podejrzewali nawet, że może to być awaria w jednym z pojazdów.

Jednak jak się okazało, za odgłos nie odpowiadał zepsuty radiowóz, ale ptak siedzący na pobliskim drzewie. Prawdopodobnie ptak ten, mieszkający w pobliżu posterunku, nauczył się naśladować równomierny dźwięk syreny.

— To stuprocentowa prawda, a nie spóźniony żart na Prima Aprilis — przekazali funkcjonariusze na platformach społecznościowych.

Na świecie istnieje wiele gatunków ptaków mimetycznych, które potrafią naśladować różnorodne dźwięki, od dźwięków pojazdów po ludzką mowę. Wśród nich są papugi żako, gwarki, szpaki oraz ptaki zwane przedrzeźniaczami. Niestety, nie udało się ustalić, do jakiego gatunku należał ów ptak z Bicester.

 

Dodaj komentarz