fbpx

9 właściwości kwasu bursztynowego. Koniecznie stosuj w ogrodzie!

Kwas bursztynowy – cenna substancja, która występuje w bursztynach, miodzie, białym winie i occie jabłkowym zadba o zdrowie twoich roślin. Kosztuje niewiele i w naturalny sposób zastąpi aktywatory wzrostu.

Kwas bursztynowy

Kwas bursztynowy to wydajny, choć wciąż niedoceniany sposób na poprawę zdrowia i wyglądu roślin – zarówno doniczkowych jak i tych rosnących w ogrodzie. Pomoże ukorzenić się młodym sadzonkom i przyśpieszy wzrost zielonych roślin po zimie. Ale spokojnie. Nie musisz robić żadnych skomplikowanych operacji. Wystarczy kupić kwas bursztynowy w tabletkach lub w proszku – dostaniesz je w sklepach zielarskich i ekologicznych – a następnie rozcieńczyć je w 2,5 litra wody. Warto jednak wspomnieć, że taki eliksir nie zadziała jak nawóz – lecz jak aktywator wzrostu i rozwoju. Pobudzi procesy metaboliczne rośliny i zwiększy apetyt rośliny na substancje odżywcze.

Wiele zastosowań za grosze

Eliksir bursztynowy idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku roślin zielonych jak i kwiatów doniczkowych jak i krzewów ogrodowych. A jeśli twoje rośliny potrzebują nabłyszczenia i sprężystości wystarczy przelać odrobinę eliksiru do butli z dyfuzorem i spryskiwać nim rośliny raz lub dwa razy w tygodniu. Oprócz tego kwas bursztynowy poprawi przyswajanie składników odżywczych z gleby, pomoże oczyścić toksyny, przyśpieszy regenerację roślin po przycinaniu i rozsadach, zwiększy odporność na czynniki chorobotwórcze, przyspieszy proces wzrostu i kwitnienia, a także wesprze proces fotosyntezy.

Naturalny ukorzeniacz sadzonek

Jeśli planujesz posiać lub posadzić cebulki kwiatów, albo chcesz przesadzić dorosłe rośliny do nowej ziemi, zastosowanie kwasu bursztynowego sprawi, że działanie zakończy się sukcesem – rośliny szybciej się ukorzenią i będą bez trudu pobierać substancje odżywcze z gleby. W tym celu wystarczy umieścić nasiona lub cebulki w misce z eliksirem bursztynowym, lub obficie spryskać je roztworem na chwilę przed wsadzeniem do ziemi. Zielone sadzonki namaczaj w eliksirze przez 30 min, cebulki i nasiona trzymaj w wodzie z kwasem bursztynowym nawet do 2 godz. Na efekty nie będziesz musiał długo czekać. A wszystko to za niewielkie pieniądze i bez chemii, która zatruwa ziemię.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:  Deccoria.pl

Dodaj komentarz