fbpx

18-letni geniusz z Florydy. Bije się o niego 27 uczelni!

18-letni uczeń ze Stanów Zjednoczonych został przyjęty do 27 najlepszych szkół wyższych. Jego misją jest konstruowanie urządzeń, które ułatwią życie osobom najbardziej potrzebującym.

Przyjęty na 27 uczelni

Jonathan Walker z Panama City na Florydzie to utalentowany maturzysta, który inteligencją i wiedzą zadziwił niejedno grono pedagogiczne. Program matury międzynarodowej, którą zdał z wyróżnieniem składał się z języka podstawowego, drugiego języka, sztuki, nauk matematycznych, doświadczalnych oraz społecznych. Walker zdał tak dobrze, że każde jego podanie na studia zostało zaakceptowane przez kierownictwo szkół wyższych – ponadto szkoły zaoferowały mu wysokie stypendia – opiewające na kwotę 4 mln dol. A warto dodać, że Jonathan wybierał tylko najlepsze uczelnie – aplikował m.in. na MIT i uniwersytety Yale, Stanforda, Johna Hopkinsa czy Harvarda – jego podania na studia zostały zaakceptowane przez 27 szkół wyższych. Aż trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od zestawu małego chemika podarowanego kilka lat wcześniej przez rodziców.

Wynalazki ułatwiające życie

W wywiadzie dla CBS Miami/CNN wyznał, że jego marzeniem jest tworzyć technologie, które będą pomagać ludziom w codziennym funkcjonowaniu. Już teraz pracuje nad intuicyjnym urządzeniem na nadgarstek, które sprawi, że osobom niewidomym i głuchoniemym łatwiej będzie komunikować się ze światem. Ale to nie jedyny wynalazek Walkera – już wcześniej stworzył urządzenie dla pacjentów, które przypominało o konieczności wykupienia leku na receptę. W przyszłości Jonathan chciałby być inżynierem, który wykorzystuje technologię dla dobra społeczeństwa. Jego misją jest konstruowanie wynalazków, które będą łączyć, zamiast dzielić.

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło:  Focus.pl

Dodaj komentarz