Hippo roller – bardzo pomysłowa beczka na wodę

Hippo water roller

To jeden z tych wynalazków, które są proste i cudowne zarazem. Ta nowatorska beczka na wodę może zmienić na lepsze życie milionów ludzi w obszarach, gdzie muszą codziennie chodzić po wodę do rzeki, a następnie przynieść ją na własnej głowie do domu.

Hippo roller, czyli beczka na wodę, to mobilny zbiornik o pojemności 90 litrów, który może sprawić, że podczas jednego wyjścia będzie można powrócić do domu z ilością wody czterokrotnie większą niż ta przenoszona w wiadrze, bez obciążania ładunkiem kręgosłupa, ramion czy szyi.

Beczka jest bardzo prosta i praktyczna: składa się z pojemnika, odpinanego stalowego uchwytu za który prowadzi się urządzenie, oraz szczelnego wieka, które umożliwia najpierw transport, a potem sterylne przechowywanie wody.

15011720538_3d53bd23d5_b

W efekcie końcowym osoba, która ma przytoczyć wodę wraca do domu z ciężarem 10 kg prowadzonym po gruncie, a nie z masą 90 l wody na głowie, co sprawia, że beczka może być z powodzeniem używana przez  dzieci oraz osoby starsze.

Liczne testy terenowe oraz przyznane nagrody dowodzą, że beczka spełnia doskonale swoją funkcję, oraz że każdy, kto zechce dołożyć swoje pieniądze do rozwoju projektu zainwestuje w godne pochwały narzędzie, które świetnie spełnia zadanie, do którego jest przeznaczone i zmienia tym samym ludzkie życie na lepsze każdego dnia.

Źródło: magazineim.com

Tekst i opracowanie: Ewa Jabłońska

 

Dodaj komentarz