fbpx

Piękny jubileusz w USA: 90-te urodziny najstarszej czynnej zawodowo pielęgniarki

8 maja rano Florence obudziła sie z myślą – O rany, to już od 90 lat jestem na tym świecie. Mimo sędziwego wieku, kobieta nadal spędza dwa dni tygodniowo przy pacjentach w szpitalu Tacoma General w Waszyngtonie.

8 maja, w dniu urodzin, współpracownicy zgotowali jej piękna niespodziankę. Powitali Florence na szpitalnym korytarzu wypełnionym balonami, uśmiechami i świąteczną atmosferą, które przyprawiły jubilatkę o niemałe zaskoczenie oraz łzy radości 🙂

Florence Rigney urodziła się w 1925 roku. W szpitalu Tacoma General pracuje od niemal 70 lat. W wieku 67 lat rozważała całkowite przejście na emeryturę, ale szybko się rozmyśliła i powróciła do aktywności zawodowej na dwa dni w tygodniu.

see-see-90th-bdaytease-party_vfs_02cce2e5e0670ebcb3ef7f776d17845e

Urodziny Florence miały miejsce podczas Krajowego Tygodnia Pielęgniarek, co wywołało jeszcze większy entuzjazm wśród jej kolegów, organizatorów przyjęcia-niespodzianki.

Florence, poza wieloma ciepłymi słowami i uśmiechami otrzymała jeszcze jeden piękny prezent: jej niezwykła życiowa postawa i osiągnięcia zostały w dniu urodzin uhonorowane listem z gratulacjami, nadesłanym przez gubernatora stanu Waszyngton.

Koledzy ze szpitala, w tym niesamowitym dniu, stwierdzają zgodnie – Florence, jesteś inspiracją dla nas wszystkich i życzymy sobie na przyszłość przynajmniej ułamka tej energii, która Ciebie nie opuszcza od tylu lat

Źródło: huffingtonpost.com

Tekst i opracowanie – Ewa Jabłońska

Dodaj komentarz