fbpx

Z korzyścią dla obywateli gubernator Florydy nie poddaje się pomysłom “sanitarystów”

Republikański gubernator stanu Floryda Ron DeSantis oświadczył, że wbrew pomysłom władzy federalnej, nie pozwoli u siebie nikogo zwalniać z pracy, zamykać biznesów czy szkół.

Gubernator Florydy jest zdecydowanym i konsekwentnym przeciwnikiem restrykcji, lockdownów, a zwłaszcza apartheidu szczepionkowego i „paszportów covidowych”.

DeSantis gościł ostatnio w programie „Sunday Morning Futures” na antenie stacji Fox News. Rozmowa dotyczyła m.in. sposobów radzenia sobie z koronawirusem w Stanach Zjednoczonych, szczególnie w kontekście nowego wariantu – Omikrona. Polityk po raz kolejny zwrócił uwagę na nieustannie zmieniającą się narrację rządów, zwłaszcza w kwestii szczepionek na COVID.

„Na Florydzie zakazaliśmy paszportów szczepionkowych. Nie pozwalamy nikomu cię zwolnić z powodu niezaszczepienia. Podjęliśmy te kroki, bo wiedzieliśmy, że definicja „w pełni zaszczepionego” będzie się ciągle zmieniać i przewidziałem to półtora miesiąca temu. Teraz mamy ludzi, którzy przyjęli np. dwie dawki Pfizera, ale ponieważ nie decydują się na trzecią dawkę przypominającą, to w niektórych stanach będą uznani za niezaszczepionych i odbierze się im prawo do życia w społeczeństwie” – podsumował gubernator.

De Santis zapewnił, że mieszkańcy Florydy mogą czuć się bezpiecznie: „Nie pozwolimy nikomu zrujnować ich biznesów i nie pozwolimy nikomu zamknąć ich szkół, więc ludzie będą mogli żyć swoim życiem, będą mogli podejmować własne decyzje”.

Ciekawie brzmi również inna informacja gubernatora: „Kiedy ludzie się zarażają, a nie są to tylko osoby nieszczepione, jak lubią mówić, nasze kliniki badające przeciwciała monoklonalne, które założyliśmy w całym stanie. Większość ludzi, którzy się do nich udają, to osoby w pełni zaszczepione, osoby z grupy wysokiego ryzyka. Odkąd uruchomiliśmy kliniki z przeciwciałami monoklonalnymi, mamy jeden z najniższych wskaźników hospitalizacji w kraju”.

Floryda, w porównaniu z resztą Stanów Zjednoczonych, notuje bardzo dobre wyniki gospodarcze. Zwiększa się tu liczba miejsc pracy. W ciągu ostatniego roku zasoby siły roboczej na Florydzie wzrosły o 540 000 pracowników, co stanowi wzrost o 5,4 proc. W tym samym okresie średni wskaźnik krajowy zasobów pracowniczych wzrósł tylko o 0,8 proc. Z kolei stopa bezrobocia na Florydzie spadła do 4,9 proc.

 

Źródło: nczas.com

5 thoughts on “Z korzyścią dla obywateli gubernator Florydy nie poddaje się pomysłom “sanitarystów”

Dodaj komentarz