fbpx

Zachwycające zdjęcia architektury. Oto laureaci konkursu fotograficznego Architecture 2020

Agora jest darmową aplikacją, zrzeszającą fotografów z całego świata. Można dzięki niej pokazywać swoje zdjęcia szerszej widowni.

 „Naszą misją jest demokratyzacja fotografii. Każdy obecnie ma aparat – czy to profesjonalny, czy w smartfonie – i może przyłączyć się do naszej kreatywnej rewolucji. Udostępniamy aplikację pozwalającą użytkownikom na tworzenie wizualnego contentu. Humanizujemy fotografię, inspirując ludzi do działania, nauki, networkingu i przedstawiania swoich prac innym” – czytamy na oficjalniej stronie aplikacji.

Poprzez aplikację organizowane są również konkursy, umożliwiające użytkownikom zarabianie na swoich pracach. Ostatnim tematem jednego z nich była wyjątkowa i zapierająca dech w piersiach architektura.

Fotografowie stanęli na wysokości zadania. W ramach konkursu ogłoszonego w połowie marca wpłynęło ponad 10 tys. fotografii. Zwycięzcę wybrała społeczność korzystająca z aplikacji.

Trzeba przyznać, że poziom prac był niezwykle wysoki.

– Architecture 2020 to spektakl pokazujący piękno powstałe w wyniku interakcji światła i brył. To kontrast między chaosem i porządkiem, naturą i tym, co sztuczne, materią i próżnią. To fotony odbijające się od skonstruowanych przez człowieka budowli, uwiecznionych przez zdolnych fotografów – komentuje Octavi Royo, CEO i współzałożyciel Agory.

W konkursie zwyciężyła fotografia Tran Tuana Vieta, przedstawiająca wietnamski Golden Bridge. Ta 150-metrowa budowla, znajdująca się w kurorcie Bà Nà Hills, robi na prawdę duże wrażenie.

Fotografowi udało się uchwycić jej piękno w pełnej okazałości i pokazać, że można tworzyć projekty architektoniczne, które uwypuklają urok i niepowtarzalność otaczającej je natury.

Poniżej kilka innych, wyróżnionych prac.

Dodaj komentarz