fbpx

The Sound of Silence w niesamowitej wersji a capella zespołu Pentatonix! [VIDEO]

The Sound of Silence to singel, który oryginalnie należy do repertuaru pochodzących z Ameryki duetu Simon & Garfunkel. Utwór został wydany w latach 60. XX wieku (dokładnie w 1965 roku) i znalazł się na płycie o tym samym tytule.

Singiel, który wypromowali Simon & Garfunkel, zyskał drugie życie za sprawą metalowego zespołu Disturbed. W styczniu 2019 roku ich wersja poruszyła miliony Polaków. To właśnie ten cover był utworem, który zabrzmiał podczas Marszu Milczenia w Gdańsku, który odbył się po śmierci prezydenta miasta – Pawła Adamowicza.

Swoją wersję singla The Sound of Silence postanowił również nagrać zespół Pentatonix Jest to inna wersja przeboju, niż te, które znaliśmy do tej pory. Zespół wykonuje znane na całym świecie przeboje a capella i podobnie zrobili także w przypadku hitu Simona & Garfunkela.

Tak jak w przypadku oryginału i coveru Disturbed, wersja Pentatonix jest bardzo przejmująca. Chociaż klip z ich interpretacją został opublikowany na YouTube dopiero 15 lutego 2019 roku, już doczekał się ponad 6 milionów wyświetleń!

Zobaczcie to sami!

 

Źródło: 4fun.tv

Dodaj komentarz