fbpx

Nauczycielka została piekarzem na 1/2 etatu. Tworzy torty, jak z kreskówki (wideo)

Pewna nauczycielka z Anglii w kwietniu 2020 roku dla zabawy podczas lockdownu zaczęła piec imponujące dwuwymiarowe torty, wyglądające jak rysunki prosto z kreskówki. Będąc pełnoetatową nauczycielką, nie miała zamiaru przekształcać tego w biznes. Nie spodziewała się jednak, że jej pomysł odniesie taki sukces! 

Amy Bicknell znalazła inspirację do stworzenia własnego tortu z kreskówki po zobaczeniu zdjęcia podobnego ciasta w Internecie. Jej pierwsza próba wykonania tortu okazała się trudna, ponieważ zazwyczaj nie pracuje z lukrem pomadowym, wykonanym z cukru pudru i wody. Wkrótce jednak jej animowany tort stał się niesamowicie popularny.

44-latka otrzymuje teraz mnóstwo zamówień z całego świata na specjalne okazje, takie jak urodziny, a nawet torty weselne.

Amy, z Greater Manchester w Anglii, rozpoczęła Amy’s Little Cakery w kwietniu 2020 roku dla zabawy podczas lockdownu – będąc wówczas pełnoetatową nauczycielką, nie miała zamiaru przekształcać tego w biznes.

Założyłam profil na Instagramie  dla moich ciastek. Nigdy nie spodziewałam się, że tak szybko zyska popularność;  miałam szczęście pracować jako ambasador marki z kilkoma niesamowitymi firmami. Kocham to, co robię i uważam, że jest to twórcze uwolnienie od bardzo stresującej pracy.

Amy’s Little Cakery dzieli się swoimi pomysłami w Internecie- używa konta społecznościowego na Instagramie, na którym zgromadziła ponad 120 000 obserwatorów.

Amy ma nadzieję, że jej projekty zainspirują innych piekarzy do tworzenia kreskówkowych ciast.

Uwielbiam iluzję, za pomocą której można zrobić te ciasta.  Ludzie patrzą czasem dwa razy, ponieważ torty wyglądają po prostu jak rysunek!

Film pokazuje cały proces, od pokrycia biszkoptu lukrem i idealnego wygładzenia go, do wyłożenia krawędzi cienką czarną pomadą, aby uzyskać efekt animacji. Wiele osób nawet nie wierzy, że są to ciastka, dopóki ich nie pokroi.

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

 

Dodaj komentarz