fbpx

Na boisko wchodzi nietypowy zawodnik. Widownia stadionowa szaleje!

Podczas zawodowego meczu piłkarskiego w Brazylii, na boisko przypadkowo wyszedł nowy zawodnik. Był to uroczy miejscowy opos – i nie wydawał się zbytnio przejęty tym, że jest w centrum uwagi.

W związku z tą nieplanowaną, chociaż – sami przyznacie- uroczą wizytą mecz został oczywiście wstrzymany, ale nikt na stadionie nie wydawał się tym zbytnio zmartwiony. W rzeczywistości, gdy opos przemierzał boisko, tłum na trybunach oszalał.
W końcu sympatyczny futrzak został wyprowadzony z boiska i – miejmy nadzieję-  bezpiecznie dotarł do miejsca, do którego zmierzał.

Poniżej obejrzyjcie, co się wydarzyło na stadionie.

Kilka chwil wcześniej był po prostu kolejnym zwykłym oposem jakich wiele na świecie, ale ryk publiczności potwierdził, że zszedł z boiska jako prawdziwa gwiazda 🙂

Co to za zwierzęta? 

Oposy należą do ssaków i są torbaczami. Przypominają dużego szczura, ale mają dłuższą sierść i długi, chwytny, pokryty łuskami ogon. Występują w kilkudziesięciu gatunkach i żyją w Ameryce Północnej i Południowej, prowadząc głównie nocny i nadrzewny tryb życia.

Oposy znane są w Polsce z filmów animowanych, m.in. „Epoki lodowcowej”, gdzie często przedstawia się ich umiejętność zastygania w bezruchu w chwilach zagrożenia: mają wtedy otwarte szeroko oczy, bezwładne ciało, wysunięty język i wyszczerzone zęby 🙂

 

Źródło: pluggedin.com oraz thedodo.com

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

 

Dodaj komentarz