fbpx

Róg jednorożca pomaga dzieciom

560746606_1280x720

Projektantka mody technologicznej Anouk Wipprecht połączyła siły z naukowcami, aby stworzyć wyjątkowy róg jednorożca do noszenia na głowie, który pomoże dzieciom z ADHD.

Duńska projektantka mody Anouk Wipprecht, która zasłynęła m.in. stworzeniem sukienki o kształcie pająka i innych neurotechnologicznych projektów, samodzielnie tworzy technologię do noszenia i podróżuje po świecie, poszukując innowacyjnych partnerów, takich jak firmy Audi czy Intel.

Jej najnowsze osiągnięcie — urządzenie do noszenia na głowie kształtem przypominające róg jednorożca wykorzystuje czujniki neurologiczne podłączone do modułu obliczeniowego Intel Edison, który aktywuje maleńką kamerę w celu nagrywania najważniejszych momentów.

Agent-Unicorn_6

Gdy noszący osiąga odpowiedni poziom skupienia na jakimś przedmiocie, czujniki aktywności mózgu uruchamiają wbudowany komputer, który aktywuje kamerę i rejestruje obiekt zainteresowania noszącego — wyjaśnia Wipprecht. Nagranie jest następnie przesyłane do Internetu za pośrednictwem komunikacji Bluetooth LE i można je później obejrzeć na ekranie.

Dzieci, które zakładały róg, były zafascynowane technologią i chciały odkryć, co wywołuje u nich największe zainteresowanie. Same chciały zobaczyć skoki poziomu swojego skupienia.

behind the scenes_1 Courtesy of Local Androids

Czytaj więcej na www.iq.intel.pl

Auto tekstu: Ken Kaplan

Dodaj komentarz