fbpx

Hollywodzki aktor gotuje w Przemyślu dla uchodźców

Hollywoodzki aktor Liev Schreiber przybył do Polski, aby pomagać uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. Gwiazdor przebywa w Przemyślu, gdzie m.in. gotuje posiłki w kuchni World Central Kitchen.

— Jestem tu z grupą BlueCheckUkraine. Naszym celem jest identyfikacja, weryfikacja i przekazywanie krytycznego wsparcia finansowego organizacjom takim jak World Central Kitchen, Kidsave i innym, które pracują w Ukrainie i w innych sąsiednich krajach — przekazał aktor znany m.in. z filmu “Spotlight” i serialu “Ray Donovan” w wywiadzie dla Onet Kultura.

— Hojność i współczucie Polaków to niezwykłe doświadczenie. Jestem dumny, że jestem potomkiem polskich i ukraińskich dziadków! — dodał Liev Schreiber.

Gwiazdor zamieściła na Instagramie zdjęcie z przygotowywania posiłków dla uchodźców. Pochwalił się m.in. zdjęciem przy ogromnym kotle, w którym gotował się barszcz dla 1500 osób. Zamieścił też krótki film, na którym widać, jak kroi warzywa. Za każdym razem prosił o wsparcie organizacji pomagających uchodźcom.

View this post on Instagram

A post shared by Liev Schreiber (@lievschreiber)

 

2 thoughts on “Hollywodzki aktor gotuje w Przemyślu dla uchodźców

Dodaj komentarz