fbpx

Pozytywny dodatek do największego dziennika we Włoszech. Powinny z niego brać przykład wszystkie media

O wydawaniu specjalnego dodatku do największego dziennika we Włoszech pisaliśmy już na łamach Dobrych Wiadomości dwa lata temu. Dodatek ten to Buone Notizie czyli ...dobre wiadomości!

Była to reakcja na pesymistyczne informacje, które dominowały we wszystkich włoskich mediach.

Jak wyjaśniała wtedy redakcja, pomysł wydawania dodatku był reakcją na list młodego czytelnika, który skarżył się na zalew informacji złych i przygnębiających, opisujących tragedie, katastrofy i ciemne strony ludzkiej natury. Jak argumentował czytelnik, zabija to młodzieńcze marzenia.

Cieszymy się że pomysł się utrzymał i dodatek Buone Notizie wydawany jest do dzisiaj. Ma nawet swoją specjalną stronę internetową

Biorąc pod uwagę trend jaki utrzymuje się w polskich mediach, a który przejawia się w nadmiernym epatowaniu dramatem, apelujemy do wszystkich dziennikarzy zarówno prasowych, radiowych jak i telewizyjnych. Wnioskujcie do swoich redakcji, żeby wszędzie znalazło się konkretne miejsce, gdzie ludzie będą mogli przeczytać o czymś dobrym, konstruktywnym, pielęgnującym głębsze wartości i podnoszącym na duchu.  To wcale nie muszą być wiadomości z krzykliwymi tytułami, sztucznie podnoszącymi oglądalność.

Każdy z nas – również Wy, drodzy dziennikarze – zasługuje na to żeby funkcjonować w pewnej równowadze. Na świecie wcale nie wydarzają się tylko katastrofy, dramaty czy polityczne gierki. Każdego dnia dzieje się wiele dobrych i prostych rzeczy …jednak jeśli nie damy im wystarczającego miejsca i wsparcia, będziemy chorować od nieszczęść i tragedii, które będziemy czytać i oglądać na co dzień.

 

 

Dodaj komentarz