fbpx

59-latka pobiła rekord świata kobiet w najdłuższym utrzymaniu pozycji deski

59-latka ustanowiła nowy rekord świata w najdłuższym utrzymaniu pozycji deski, osiągając czas 4 godzin, 30 minut i 11 sekund.

DonnaJean Wilde odkryła, że deska to świetne ćwiczenie, które można wykonywać nawet w gipsie, po tym jak złamała nadgarstek około 10 lat temu i potrzebowała aktywności, która pozwoliłaby jej podnieść tętno.

Co ciekawe, poprzedni rekord również należał do Kanadyjki z Alberta, również o imieniu Donna, która osiągnęła czas 4 godzin, 19 minut i 55 sekund.

„Odkąd pamiętam, kiedy się budziliśmy, nasza mama już przebiegła 4 mile. I to tylko ewoluowało” – powiedział Ray Wilde, syn DonnyJean.

„Jeśli zamierzam oglądać film i ona też chce go zobaczyć, ogląda go trzymając się w pozycji deski” – dodał jej mąż, Randy Wilde.

„Zrobiła całe swoje magisterium w pozycji deski” powiedziała córka, Laura Stevenson.

Ta matka pięciorga dzieci i babcia dwunastu wnucząt, która poszła na uniwersytet około 20 lat temu na studia magisterskie, zachorowała wtedy na rzadką chorobę o nazwie poprzeczne zapalenie rdzenia, które objawia się bólem i drętwieniem.

Choroba zaatakowała ramiona, dłonie i barki. Jej mąż, Randy, mówi, że codzienne radzenie sobie z tym bólem właśnie pozwala jej wytrzymać ból utrzymywania się w pozycji deski przez tak długi czas.

„Czuję, że spełniłam swoje marzenie” – podsumowuje DonnaJean.

 

Dodaj komentarz