fbpx

Będą to robić jako pierwsi na świecie. To jest coś, co może przewrócić medycynę do góry nogami

Ewa Błaszczyk kieruje fundacją “A kogo?”. Teraz rozpoczęła się budowa kliniki Budzik dla dorosłych przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Przy klinice ma powstać laboratorium, w którym wybitni naukowcy mają pracować nad komórką macierzystą. Z tygodnika “Rewia” dowiadujemy się, że ma ona wypreparowane białko, które będzie podawane bezpośrednio do mózgu chorego.

“Będziemy to robić jako pierwsi na świecie. To jest coś, co może przewróci medycynę do góry nogami, bo pozwoli wyleczyć człowieka po wylewie czy udarze, osoby chore na parkinsona i stwardnienie rozsiane. To byłoby wręcz fantastyczne” – powiedziała Ewa Błaszczyk.

Aktorka rozpoczęła pracę z profesorem Angelo Vescovim z Włoch, który opracowuje nową metodę leczenia. “Chce podarować fundacji transfer technologiczny, nad którym pracował przez wiele lat. My będziemy kontynuować jego działania. On jest po 5 próbach klinicznych i efekty były dobre” – tłumaczy aktorka.

“Potem w laboratorium w Olsztynie zostanie wyprodukowany ten produkt i podany będzie 5 pacjentom. Jeśli będzie sukces, to będziemy walczyć, żeby to się stało procedurą medyczną” – skwitowała.

 

Czytaj więcej na: kobieta.wp.pl

Dodaj komentarz