fbpx

W ciągu 6 lat zbudowali sobie wiatrak na Mazurach

Wiatrak na Mazurach może wydawać się nierealnym marzeniem, ale dla Niny i Rafała stało się to pasją trwającą sześć lat. Ich inspiracją były wiatraki w Hiszpanii i Francji, które od wieków powstają z kamienia i mają kształt okręgu. Choć polskie wiatraki zwykle budowane są z drewna, postanowili zbudować swój, unikając kulturowych nieścisłości i tworząc coś wyjątkowego.

Wyzwanie rozpoczęło się od transportu materiałów na wzgórze w Zyndakach, gdzie nie można było użyć dźwigu. Każda cegła, kamień i belka zostały przetransportowane ręcznie, co czyniło każdy krok budowy prawdziwą lekcją uważności i determinacji. Niektóre głazy transportowano przez kilka godzin, co podkreśla ogrom wysiłku włożonego w projekt.

Materiały użyte do budowy pochodzą z lokalnych pól i rozebranych mazurskich domów, co nie tylko zwiększa autentyczność, ale też podkreśla związki z regionem. Nina i Rafał współpracowali z francuskimi technologami, aby mieć pewność, że ich wiatrak będzie zarówno piękny, jak i funkcjonalny.

Uroki mieszkania w Wiatraku Zyndaki

Wiatrak oferuje kilka wyjątkowych doświadczeń, od spania na szczycie budynku, gdzie można się cieszyć odsłoniętą maszynerią, po kąpiele w żeliwnej wannie w podziemiach. Widok ze wzgórza zapewnia poczucie wolności, a meble i ceramika własnej roboty dodają osobistego charakteru i uroku.

Wiatrak Zyndaki, choć w pełni wyposażony, zachęca gości do korzystania z lokalnych atrakcji gastronomicznych. Bliskość restauracji „We Młynie” w Warpunach oferuje smaczne lokalne dania, a na miejscu goście mogą cieszyć się posiłkami z autorskiej ceramiki Rafała.

Ogień, gofry i przyszłość

Nina i Rafał planują również warsztaty ceramiczne i pieczenie chleba, co tylko wzbogaci doświadczenie odwiedzających. Dla miłośników przyrody przygotowali zakątek na ognisko, gdzie można smażyć gofry na starym niemieckim sprzęcie.

Marzenie Niny i Rafała o wiatraku stało się rzeczywistością, którą chętnie dzielą się z innymi. Zapraszają wszystkich, którzy cenią sobie rzemiosło, bliskość z naturą i unikatowe doświadczenia, by odwiedzili Wiatrak Zyndaki i sami przekonali się o jego magicznym uroku.

Źródło: slowhop.com/pl/miejsca/3508-wiatrak-zyndaki.html

Dodaj komentarz