fbpx

Okrzyknięto go małym Einsteinem. Nie uwierzysz ile ma lat!

Mały Nasir stał się gwiazdą TikToka – wszystko za sprawą rodziców, którzy nakręcili umiejętności swojego dziecka, a następnie umieścili je w sieci. Nagrania mają łącznie ponad 4 mln wyświetleń, a ich liczba wciąż rośnie. Wyjaśniamy dlaczego.

 

Ma siedemnaście miesięcy, a już rozumie i potrafi mówić jak trzyletnie dziecko. Krótkie filmiki z 1,5- rocznym Nasirem podbijają internet i udowadniają, że metody nauki mają ogromne znaczenie dla rozwoju maluchów.

Na filmach Nasir przejawia właściwości typowe dla znacznie starszych dzieci – odpowiada na pytania, potrafi liczyć i nazywać kolory. Filmiki stały się tak popularne, że nawet ogólnokrajowy kanał WREG News Channel 3 poświęcił rodzinie z Memphis kilkuminutowy materiał – dzięki niemu Nasir został okrzyknięty małym Einsteinem.

Wciąż jesteśmy w szoku. Jesteśmy bardzo dumni z Nasa, szczególnie że teraz możemy pomagać edukować także inne dzieci. Wiem, że zajdzie daleko. Jest mądry, zabawny i ma wspaniałą osobowość – powiedział ojciec dziecka.

Nasir jest bystrym i utalentowanym chłopcem. Niewykluczone jednak, że w szybkiej nauce pomogła mama – z wykształcenia nauczycielka. W czym tkwi sukces nauki? Jak twierdzi mama chłopca, nauka powinna być przede wszystkim przyjemna – dzieci przecież naturalnie dążą do zabawy i radości. Kiedy nauka stymuluje i wiąże się z nagrodą, dziecko samo przejawi chęć do dalszej i pogłębionej nauki. Jeśli będzie przy tym chwalone nauczy się znacznie więcej niż dzieci, które doświadczają nakazów, zakazów i kar.

Zobacz filmiki na Tik Toku TUTAJ

Traktuję go jak człowieka – wyjaśniła mama, która uczy go czerpiąc z wielu metod.

Gdy Nasir miał 6 miesięcy, rodzice używali specjalnych plansz przeznaczonych dla 3-latków – dzięki nim chłopiec szybko przyswoił litery alfabetu i nazwy zwierząt. Dziś, 1,5 -roczny chłopiec uczy się przede wszystkim poprzez rozmowę z rodzicami. Jak przyznaje jego mama – mówienie do dziecka ma kluczowe znaczenie dla szybkiego rozwoju malucha. Zobaczcie sami, jak zdumiewające mogą być tego efekty!

 

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: edziecko.pl

One thought on “Okrzyknięto go małym Einsteinem. Nie uwierzysz ile ma lat!

  • 13 kwietnia 2024 at 15:55
    Permalink

    Najważniejsze że ma odpowiedni koloryt skóry.

    Reply

Dodaj komentarz