fbpx

Dzielisz się sobą czy powstrzymujesz?

Właśnie w tym momencie i w każdej chwili – teraz, zamykasz się albo otwierasz. Jesteś albo pełen napięcia, czekając na coś – więcej pieniędzy, bezpieczeństwa, uczucia – albo żyjesz z głębi serca, otwierając się w pełni na każdą chwilę i dajesz – nie zwlekając – to, co najbardziej pragniesz dawać.
Jeżeli czekasz na cokolwiek, by żyć i kochać bez powstrzymywania się, wtedy cierpisz. Każdy moment jest najważniejszą chwilą twojego życia. Nie ma takiej przyszłości, która byłaby lepsza. Nie ma lepszej chwili niż teraz, by porzucić ochronę i kochać.

Wszystko co robisz właśnie teraz, zatacza kręgi i wpływa na każdego. Postawa twojego ciała może promieniować serdecznością lub przekazywać lęk. Twój oddech może rozsyłać miłość albo mącić przestrzeń przygnębieniem. Twoje spojrzenie może budzić radość, słowa, pobudzać do wolności, a każde działanie, otwierać serca i umysły.

Albo powstrzymujesz
swoją miłość ze strachu albo
dzielisz się swoimi najgłębszymi darami.

Otwierając na wszystko serce, żyjesz jako dar dla wszystkich. W każdej chwili jesteś albo otwarty albo zamknięty. Dokładnie teraz wybierasz, aby otworzyć się i dawać w pełni lub czekać. Jaki jest twój wybór dzisiaj, teraz?

 

Fragment pochodzi z książki Davida Deidy – Błękitna Prawda

0033

 

 

Dodaj komentarz