fbpx

Internetowe bazy danych. Nie miałeś o nich pojęcia!

Z jakiej wyszukiwarki internetowej korzystasz najczęściej? Czy jest to znany wszystkim Google? Czy wiesz, że takich wyszukiwarek i baz danych jest całe mnóstwo, ale niewiele osób z nich korzysta? Ba, większość z nas nawet nie wie o ich istnieniu.

 

Tymczasem w globalnej sieci jest mnóstwo wyszukiwarek mających w swoich zasobach książki, dane naukowe oraz inne inteligentne informacje. Poniżej podajemy zestawienie stron, które do dziś być może były dla Ciebie nieznane. Zachęcamy do korzystania i podzielenia się tymi informacjami z innymi.

www.refseek.com – wyszukiwarka zasobów akademickich. Ponad miliard źródeł: encyklopedie, monografie, czasopisma.
www.worldcat.org – poszukiwanie zawartości 20 tysięcy światowych bibliotek. Dowiecie się, gdzie znajduje się najbliższa rzadka książka, której potrzebujecie.
https://link.springer.com – dostęp do ponad 10 milionów dokumentów naukowych: książek, artykułów, zapisów badań.
www.bioline.org.br to biblioteka czasopism naukowych na temat bio nauki, publikowanych w krajach rozwijających się.
http://repec.org – wolontariusze ze 102 krajów zebrali prawie 4 miliony publikacji na temat ekonomii i nauk pokrewnych.
www.science.gov to amerykańska państwowa wyszukiwarka ponad 2200 stron naukowych. Ponad 200 milionów artykułów jest indeksowanych.
www.pdfdrive.com to największa strona do bezpłatnego pobrania książek w formacie PDF. Ogłoszono ponad 225 milionów nazwisk.
www.base-search.net to jedna z potężnych stron wyszukiwania tekstów badań akademickich. Ponad 100 milionów dokumentów naukowych, 70% z nich jest darmowych
Podaj dalej i korzystaj dla dobra swojego i innych. 
Źródło: Łowcy zakażonych, FB

Dodaj komentarz