fbpx

Kolejne zwycięstwo Polek na mistrzostwach świata

Polska Reprezentacja Niesłyszących, rywalizująca obecnie w Mistrzostwach Świata w Malezji, odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem nad drużyną Anglii. Polki, które wcześniej pokonały Turcję, teraz podtrzymały dobrą passę i pewnie wygrały z Brytyjkami 3:1.

Mecz od samego początku zapowiadał się emocjonująco. Polki narzuciły swoje tempo gry, a styl, jaki prezentowały, zdecydowanie przyćmił rywalki. Już w 11. minucie spotkania, Marta Kaczmarczyk popisała się świetnym rajdem i pokonała brytyjską bramkarkę, Natasha Hamm.

Próby angielskiego zespołu były niemalże bezskuteczne, gdyż polska obrona, z Agnieszką Boćkowską na czele, doskonale radziła sobie z atakami przeciwnika. Chociaż pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem 1:0 dla Polski, Polki nie zamierzały poprzestać na takim wyniku.

W drugiej połowie nasze zawodniczki kontynuowały dominację. Agnieszka Boćkowska w 56. minucie była blisko zwiększenia prowadzenia po świetnie wykonanym rzucie wolnym. W 71. minucie Oliwia Gała skutecznie wykorzystała błąd brytyjskiej obrony i zdobyła drugą bramkę dla Polski. Niestety, trzy minuty później Angielki odpowiedziały zdobyciem bramki z rzutu karnego.

Jednak to Polki były dziś lepsze. Oliwia Gała w 80. minucie jeszcze raz wpisała się na listę strzelców, przypieczętowując zwycięstwo Polski. W doliczonym czasie gry, Karolina Kuba zdobyła kolejną bramkę dla Polski, która niestety została anulowana z powodu spalonego.

W wyniku tego spotkania Polska znajduje się na czele grupy A z komplet punktów. Zawodniczki  w kolejnych spotkaniach będą walczyć o awans do fazy pucharowej turnieju.

Mistrzostwa Świata niesłyszących, grupa A Polska-Anglia 3:1(1:0) Bramki dla Polski: Marta Kaczmarczyk 11′, Oliwia Gała 71′, 80′. Bramka dla Anglii: zawodniczka nieznana 74’k.

Składy drużyn:

Polska: Joanna Kaczmarczyk – Kinga Urbaniec, Agnieszka Boćkowska, Izabela Kuźniak, Paulina Suchorowska, Justyna Siwek, Marta Kaczmarczyk, Paulina Prusinowska, Oliwia Gała, Clarissa Toma, Agata Murawska.

Anglia: Natasha Hamm – Jennifer Evans, Claire Stancliffe, Debbie Hibbett, Georgia Jones, Megan Stow, April Malin, Alex Bush, Kate Bowers, Keira How, Clodagh Farrell.