fbpx

Zielonogórska firma sfinansowała operację pracownika

Easttrees, zielonogórska firma, zakończyła wieloletnią walkę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, wygrywając bitwę w sądzie i otrzymując odszkodowanie w wysokości 10 000 zł. Jednak wygrana ta przyniosła coś więcej niż tylko finansową rekompensatę. Prezes firmy, Małgorzata Koska-Stępak, postanowiła przeznaczyć całą kwotę na ratującą wzrok operację oczu dla jednego ze swoich pracowników.

W wyjątkowym akcie solidarności firma Easttrees z Zielonej Góry postanowiła przeznaczyć otrzymane odszkodowanie na natychmiastową operację oczu swojego pracownika. Środki te pochodzą z odszkodowania zasądzonego firmie w toku sporu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Sąd określił działania prokuratury jako “istotną, znaczną i zawinioną przez prokuratora opieszałość”.

Sąd nakazał wypłatę Pani Prezes odszkodowania w wysokości 10 000 zł. W praktyce sądowej jest to kwota bardzo wysoka i wskazująca, że sąd nie miał wątpliwości co do przewlekłości postępowania – wskazał Mec. Maciej Filipowski, prawnik Easttrees.

Historia ta rozpoczęła się od trudności, z jakimi firma musiała zmierzyć się w wyniku uporczywego postępowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kontrola w 2019 roku zaowocowała powiadomieniem prokuratury o rzekomych nieprawidłowościach w procesie zgłaszania pracowników do ubezpieczenia społecznego. Choć niczego nie wykazano, to wieloletnie bezpodstawne działania naraziły firmę na milionowe straty i paraliżowały jej działalność, nie mówiąc już o kwestiach wizerunkowych. Pomimo licznych argumentów przedstawionych przez Easttrees, prokuratura zignorowała stanowisko właścicielki, co zostało uznane przez sąd za poważne uchybienie.

Jednocześnie, całość otrzymanego odszkodowania Małgorzata Koska-Stępak przekazała na cele dobroczynne.

Zasądzoną kwotę przekazałam już osobie pracującej w Easttrees, która wymaga natychmiastowej operacji oczu. Bez jej przeprowadzenia naszemu pracownikowi grozi utrata wzroku. Kwota odszkodowania niemal w całości pokryje koszt operacji – skomentowała Małgorzata Koska-Stępak, prezes Easttrees.

Serhii Korolov, pracownik Easttrees pochodzący z Ukrainy, znalazł się w trudnej sytuacji zdrowotnej. Jego choroba postępowała, aż w końcu usłyszał diagnozę – albo operacja, albo utrata wzroku. Pomoc prezes Koski-Stępak pozwoliła mu odetchnąć z ulgą, gdyż firma zdecydowała się sfinansować to leczenie.

To dla mnie niesamowite wsparcie. Operacja to ogromny koszt, a to, że moja firma jest gotowa na taki gest, sprawia, że czuję się naprawdę doceniony. Dzięki Pani hojności, dzisiaj mogę spojrzeć w oczy mojej żony i widzieć w nich nie tylko jej miłość, ale i radość z mojego powrotu do zdrowia. To uczucie nie do opisania – ogromna ulga, która wypełnia moje serce radością i wdzięcznością. Jestem przekonany, że dobro wraca, dlatego też z całego serca życzę, żeby wracało do Pani każdego dnia  –  napisał w liście Serhii Korolov.

One thought on “Zielonogórska firma sfinansowała operację pracownika

  • 25 kwietnia 2024 at 10:24
    Permalink

    Odszkodowanie zapłaciliśmy my wszyscy (bo Państwo nie ma swoich pieniędzy), a czy urzędnik prokuratury i ZUS zostali ukarani karą finansową adekwatną do odszkodowania? Jeśli nie, każda błędna decyzja urzędnicza pozbawiona odpowiedzialności karno-skarbowej naraża nas obywateli na straty, które można przeznaczyć na rozwój naszego kraju i jego obywateli. Odpowiedzialność materialna ciąży na każdym obywatelu jeśli swoim działaniem narazi majątek wspólny, dlaczego nie urzędnik? Urzędnicy są dla nas (są naszymi pracownikami, bo my ich opłacamy), a jakoś tak wychodzi, że z racji pomieszania pojęć chcą nami rządzić, a nie służyć nam.

    Reply

Dodaj komentarz