fbpx

Szukał pracy w dziurawych butach. Pomogli internauci.

W miniony poniedziałek, 6 maja, uwagę polskich internautów przykuła postać Łukasza z Zabrza. 28-letni mężczyzna w starych, dziurawych butach i bez środków do życia, stał na ulicy z kartonem z prośbą o pracę. Jego zdjęcie trafiło do Internetu dzięki właścicielce restauracji “Mandala Kitchen & Bar”. Reakcja społeczności online była natychmiastowa.

Pod sklepem w Zabrzu 28-latek poszukiwał zatrudnienia. Na kartonie, który trzymał, można było przeczytać: “Szukam pracy! Nie piję. 28 lat. Zdrowy, bez grosza, brak lęku wysokości. Pracownik fizyczny, budowlanka, pomocnik itp. Przyjmę każdą ofertę pracy, która mi pomoże” 

Łukasz został zauważony przez właścicielkę “Mandala Kitchen & Bar” przy sklepie w Zabrzu. Siedział na chodniku w zniszczonych butach, ale mimo to zachowywał optymizm. Gdy kobieta dowiedziała się o jego trudnej życiowej sytuacji, postanowiła mu pomóc.

Życie 28-latka nie jest łatwe – mieszka samotnie, w trudnych warunkach, z komornikiem na karku. Nie ma w Polsce rodziny; jego ojciec nie żyje, a matka mieszka w Niemczech. Łukasz nie chce korzystać z ich wsparcia, stara się być niezależny.

Aktualnie mieszka u starszego znajomego, w domu bez prądu. Czasami wsparcie oferuje sąsiadka. Wcześniej pracował na budowach i przy montażu rusztowań, ale miał pecha do nieuczciwych pracodawców. Teraz zmaga się z długami, nie ma nawet telefonu, ponieważ zastawił go w lombardzie.

Właścicielka restauracji opublikowała w sieci apel o pomoc dla Łukasza. “Pilnie potrzebna praca. Chłopak nie ma nawet telefonu. Jestem z nim umówiona w miejscu jego zamieszkania o 10.30. Pomóżcie mi coś dla niego ogarnąć. Przywiozę go gdzie trzeba”  – napisała na Facebooku.

Odpowiedź społeczności była błyskawiczna. Pod postem pojawiło się wiele ofert pracy, a także propozycje zakwaterowania i wyżywienia. Właścicielka otrzymała liczne prywatne wiadomości z ofertami bezpośredniej pomocy.

Łukasz jeszcze tego samego dnia (07.05) otrzymał telefon, dzięki któremu mógł kontaktować się z potencjalnymi pracodawcami. Właścicielka zapowiedziała również utworzenie zbiórki internetowej i obiecała regularne informowanie o losach mężczyzny.

Chcesz pomóc Łukaszowi? Oto lista potrzebnych rzeczy dla tego 28-latka:

  • Jedzenie
  • Buty rozmiar 46/47
  • Ubrania – Łukasz ma 195 cm wzrostu i jest szczupły
  • Środki czystości

Sposób przekazania darów najlepiej ustalić z właścicielką “Mandala Kitchen & Bar”. 

Dodaj komentarz