fbpx

„Nie marnuję, jedzenie szanuję”. W krakowskich szkołach staną lodówki do dzielenia się jedzeniem

W Krakowie ruszył pilotażowy program „Nie marnuje – jedzenie szanuje”. Dzieci dowiadują się w jaki sposób mogą dzielić się jedzeniem z potrzebującymi i tym samym go nie marnować. Lodówki do przechowywania i dzielenia się jedzeniem staną w pięciu krakowskich szkołach.

Pierwsza lodówka pojawiła się w szkole przy ulicy Urzędniczej. Początkowo obawy urzędników i sanepidu budziła świeżość produktów, które miałyby być przechowywane w lodówkach. Ten problem został jednak rozwiązany prostą zasadą: trafiają tam albo zapakowane dodatki do obiadów, takie jak warzywa i owoce, albo produkty dostarczane dzieciom w ramach „Programu dla szkół”, czyli jogurty i mleko.

Te pierwsze dzieci muszą myć przed jedzeniem, pozostałe są hermetycznie zapakowane. Dzieci nie mogą wkładać do lodówki np. kanapek przyniesionych z domu. Projekt uchwały foodsharingowej zostanie najprawdopodobniej poddany pod głosowanie jeszcze w tym miesiącu. Jeśli radni go zatwierdzą, do każdej krakowskiej publicznej szkoły zostanie wysłane zapytanie czy placówka chce otrzymać lodówkę.

Źródło: materiały prasowe

One thought on “„Nie marnuję, jedzenie szanuję”. W krakowskich szkołach staną lodówki do dzielenia się jedzeniem

Dodaj komentarz