fbpx

Anonimowy darczyńca ofiarował gminie ponad 5 milionów złotych

Gmina w Wielkopolsce dostała od anonimowego darczyńcy ponad 5 milionów złotych darowizny. Wcześniej musieli zaciskać pasa, teraz planują budowę hali sportowej i remonty szkół.

Na konto urzędu gminy w Sierakowie w powiecie międzychodzkim wpłynęło niespodziewanie 5,2 mln złotych. Pieniądze przelał Urząd Skarbowy w Bydgoszczy. Urzędnicy dowiedzieli się jedynie, że zostały one rozliczone jako podatek z darowizn i spadków.

Najbardziej prawdopodobną wersją jest więc to, że podarował je gminie anonimowy darczyńca. Urząd Skarbowy nie może zdradzić więcej szczegółów.

Przez ostatnie miesiące sierakowscy radni mówili głównie o oszczędnościach. Mieli w planach budowę hali widowiskowo-sportowej za 11 mln złotych, ale szykowało się też kilka poważnych wydatków. I to koniecznych, bo chodzi m.in. o przejęcie Zespołu Szkół w Sierakowie.

Gmina będzie musiała nie tylko utrzymać samodzielnie budynek, ale też ponieść koszty związane z uposażeniem pracowników. Na dodatek ciągle pojawiają się wizje remontów dróg i chodników.

Burmistrz gminy Sieraków, Witold Maciołek, cieszy się z darowizny i wraz z radnymi opracował już plan zagospodarowania tej sumy. Na początek trafi ona na lokaty i zasili budżet w przyszłym roku, gdy konieczne będą pieniądze na bieżące inwestycje.

Sieraków nie pierwszy raz cieszy się względami anonimowego darczyńcy. Zimą w podobny sposób został obdarowany kwotą miliona złotych.

Źródło: gloswielkopolski.pl

Dodaj komentarz