fbpx

Belgowie potwierdzili, że w 10. minucie meczu przestaną grać!

Gwiazda reprezentacji Belgii, Romelu Lukaku, chce przed czwartkowym meczem z Danią odwiedzić w szpitalu Christiana Eriksena. Później, podczas meczu w Kopenhadze zawodnicy mają oddać hołd duńskiemu piłkarzowi.

Romelu Lukaku i Christian Eriksengrali grają razem w Inter Mediolanie, ich drużyna wywalczyła niedawno mistrzostwo Włoch. Zawodnicy mieli w czwartek stanąć na przeciwległych połowach boiska, podczas meczu Dania – Belgia na Euro 2020 (turniej został przełożony na rok 2021). Od kilku dni wiadomo jednak, że do tego nie dojdzie.

Eriksen zasłabł w trakcie meczu z Finlandią, jego serce przestało bić. Medycy stoczyli heroiczną walkę o jego życie. Na szczęście zwycięską.

Lukaku był wstrząśnięty tym wydarzeniem. Zadedykował Eriksenowi jedną z bramek z meczu z Rosją. Teraz zdradził, co planuje zrobić w czwartek.

– Chcę pójść do szpitala, by pozdrowić Christiana. Rozmawiałem z trenerem i zgodził się na to – powiedział Lukaku cytowany przez włoski portal Sport Mediaset.

To jednak nie wszystko. Jak poinformował Lukaku, mecz Dania – Belgia ma zostać na chwilę przerwany, w ramach wyjątkowej akcji, którą przygotowują piłkarze.

– W dziesiątej minucie meczu – ze względu na numer 10 na koszulce Eriksena – przerwiemy grę, aby brawami oddać mu hołd. Po meczu wyślę mu wiadomość. Teraz Christian powinien być z rodziną – dodał Lukaku na konferencji prasowej przed meczem w Kopenhadze.

Christian Eriksen pozostaje na obserwacji w szpitalu w Kopenhadze, gdzie obejrzy starcie jego reprezentacji z Belgią. Co ciekawe, duński piłkarz będzie mógł poczuć atmosferę na stadionie Parken. Szpital, w którym przebywa, znajduje się bowiem zaledwie 500 metrów od areny, na której zmierzą się Duńczycy i Belgowie.

Mecz Dania – Belgia zostanie rozegrany w czwartek, 17 czerwca, o godzinie 18.

Dodaj komentarz