fbpx

Wyciągnęli go spod gruzów, teraz to on będzie ratował życie

1

Strażacy uratowali psa, który w trakcie trzęsienia ziemi został uwięziony pod gruzami. Teraz zwierzak trafił do nich na szkolenie – też będzie ratownikiem.

Pod koniec października we Włoszech miały miejsce trzęsienia ziemi. Najsilniejsze z nich – o sile 6,6 stopni w skali Richtera – nawiedziło Nursję. W wyniku kataklizmu wielu ludzi zostało rannych, ucierpiały też zwierzęta. Zespoły ratowników zaczęły szukać uwięzionych pod gruzami ofiar. Jedna z ekip, kilka dni po zajściu, znalazła szczeniaczka border collie, który cudem uniknął śmierci.

Udało się odnaleźć opiekunów czworonoga. Wdzięczni za cudowne ocalenie ich pupila, uznali, że nic nie dzieje się przypadkiem. Dlatego przekazali go strażakom, którzy przeszkolą go na psa ratowniczego – czytamy na portalu The Local.

Maluch ma w sobie potencjał na prawdziwego ratownika. Psy tej rasy są uznawane za jedne z najinteligentniejszych, są bardzo opiekuńcze i szybko się uczą.

2

Szczeniak dostał już nowe imię – Terremoto. Po włosku oznacza ono trzęsienie ziemi.

Czarno-biały psiak podbił już serca swojej nowej rodziny. Jak przystało na członka ekipy ratowniczej dostał swój mundur – w tym wypadku jest to błękitny sweterek. Mamy nadzieję, że uratuje wiele innych żyć.

Portal Pet Rescue Report podaje, że w całych Włoszech uratowano ponad 1000 zwierząt, które stały się ofiarami trzęsień ziemi. Wśród nich są nie tylko zwierzęta domowe, ale także gospodarskie, jak i żyjące na wolności.

Warto dodać, że nie tylko Terremoto trafił w ten sposób na służbę. Również w Peru policja uratowała kilka szczeniąt, które zostaną wytresowane na psy policyjne.

Źródło: care2.com

Dodaj komentarz