fbpx

Polka otrzymała tytuł najlepszego absolwenta Columbia University

Zuzanna Bijoch, jako prawdopodobnie pierwsza Polka w historii, zdobyła miano najlepszego absolwenta na Columbia University, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie! Tytuł „Valedictorian” jest przyznawany studentowi, który kończy studia z najwyższym wynikiem wśród zwykle tysięcy osób. To właśnie ta osoba ma honor przemawiać w imieniu wszystkich studentów podczas oficjalnej ceremonii końca roku. W tym roku ten zaszczyt przypada na Zuzannę Bijoch. Jej droga od top modelki, uczestniczącej w najważniejszych pokazach mody na świecie, do najlepszego absolwenta uniwersytetu Ivy League w USA, jest niezwykle inspirująca!

Zuzanna Bijoch rozpoczęła swoją karierę w modelingu wiele lat temu.

„Nadal pamiętam castingi, gdzie setki modelek gromadziły się w jednym pomieszczeniu. Wtedy nigdy nie przyszło mi do głowy, że będę uczestniczyć w najbardziej prestiżowych pokazach mody” – wyznaje Zuzanna.

Zuzanna Bijoch znalazła się na 13. miejscu w światowym rankingu Top 50 Models. Brała udział w pokazach najważniejszych domów mody, takich jak: Prada, Gucci, Roberto Cavalli, Christian Dior, Calvin Klein, Chanel, Dolce & Gabbana, Louis Vuitton, Ralph Lauren, Versace i Yves Saint Laurent. Pojawiła się na okładkach takich magazynów modowych jak: „Elle”, „Vogue”, „Harper’s Bazaar” i „Glamour”. Miuccia Prada, wnuczka założyciela renomowanego domu mody, wybrała ją jako twarz swojej kampanii.

Mimo wielkiego sukcesu w modelingu, Zuzanna zawsze była zafascynowana nauką. Pięć lat temu postanowiła dostać się na jedną z uczelni Ivy League. I udało jej się. Z czasem pokochała naukę i świat finansów. Napisała książkę zatytułowaną „Modelka”. Jest to historia o marzeniach, podejmowaniu decyzji… przez nas lub za nas. To książka o determinacji, wytrwałości, młodzieńczej impulsywności i bezkompromisowej wierze w sukces.

Na pytanie, co powie ze sceny wszystkim zebranym na ceremonii, odpowiedziała: „Dzięki pasji, konsekwencji i wytrwałości, można osiągnąć niemożliwe”.

Zuzanna decyduje się na całkowite porzucenie kariery modelki. Jako absolwentka finansów i ekonomii, rozpoczyna karierę w jednej z najbardziej prestiżowych firm finansowych w Nowym Jorku. Ta decyzja jest dla niej naturalnym krokiem w rozwoju i dalszym dążeniu do realizacji swoich pasji.

Źródło: facebook.com/kawecki.maciej

Dodaj komentarz