fbpx

Niewiarygodne podobieństwo do oryginału.Ten występ wprawia w osłupienie i zachwyt

Twoja Twarz Brzmi Znajomo to program rozrywkowy, emitowany na antenie Polsatu  od 2014 roku i wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Niejednokrotnie zaskakujący występ uczestnika wprawia w osłupienie publiczność, jury i całą produkcję.

Na czym polega program?

W każdej edycji ośmioro uczestników związanych z polskim przemysłem rozrywkowym otrzymuje 'zadanie’ do wykonania, a jest nim jak najwierniejsze odwzorowanie wylosowanej przez siebie postaci z rynku muzycznego. Poza oczywistymi umiejętnościami wokalnymi uczestnik musi wykazać się talentem aktorskim i skupić się na jak najtrafniejszej  choreografii, charakterystycznej dla oryginalnego wykonawcy. Towarzyszy temu niejednokrotnie wykonywana wiele godzin charakteryzacja i makijaż sceniczny, które do złudzenia przypominają wygląd gwiazdy.  Nie lada wyzwaniem jest wcielanie się w wykonawcę o przeciwnej płci, mimo to niektórym udaje się to wręcz perfekcyjnie.

Efekt ich pracy oceniają jurorzy w składzie Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski i  Adam Strycharczuk, który zastąpił zmarłego Pawła Królikowskiego (ten był jurorem od początku istnienia show). Niemniej, w tym roku w nowym sezonie szykują się zmiany w składzie jury.

Cel programu

Oczywiście to program rozrywkowy, ale ma też swój szczytny cel. Odcinek wygrywa osoba, która łącznie zgromadziła najwięcej punktów. Nagrodą jest czek na 10 tysięcy złotych, który przekazuje na wybrany cel charytatywny. Do finału natomiast przechodzi czwórka uczestników, którzy przez całą edycję zgromadzili łącznie najwięcej punktów. Mogą oni sami wybrać postać, w którą chcą się wcielić, a pośród nich wyłoniony jest ostateczny zwycięzca, który otrzymuje 100 tys. zł. na cele charytatywne.

Zwycięzcy programu

Przez program do tej pory  przewinęło się wiele gwiazd. Zwycięzcami poszczególnych sezonów  zostali m.in.  Katarzyna Skrzynecka, Marek Kaliszuk, Stefano Terrazzino, Bartłomiej Kasprzykowski,  Kacper Kuszewski, Filip Lato czy Mateusz Ziółko.

Kreacje stworzone przez zwycięzców są niepowtarzalne i zapadają na długo w pamięć. Czasem aż trudno uwierzyć, że np. Czesław Niemen na scenie to zupełnie ktoś inny. Wszak program wymaga od uczestników sporych umiejętności aktorskich i wokalnych, a także niezwykłej swobody scenicznej. Dlatego nie jest to zwyczajne show i z pewnością promuje rozrywkę na najwyższym poziomie.

W jednej z edycji Mateusz Ziółko wcielił się w postać Zbigniewa Wodeckiego. To jak wykonał jego utwór, wprawiło w osłupienie i wywołało zdumienie i zachwyt publiczności, jury oraz całej produkcji. Wiele osób twierdzi, że to najlepsza metamorfoza w całej historii programu. W ciągu czterech dni od emisji  filmik z jego wykonaniem zanotował w sieci prawie 3 miliony wyświetleń!

Zobaczcie niewiarygodne, wzruszające wykonanie piosenki „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. My zaniemówiliśmy. Kto jeszcze uronił łezkę? Jesteśmy pewni, że Mistrz Wodecki z dumą patrzy gdzieś tam z góry na Mateusza…

 

Opracowanie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.
Źródło: New Poland Express, YouTube.com/Twoja Twarz Brzmi Znajomo – Endemol Shine Polska

Dodaj komentarz