fbpx

Kreatywnie i za darmo. Mama 2 dzieci sama robi zabawki z tektury

Ta kreatywna mama pomaga innym rodzicom zaoszczędzić pieniądze, pokazując im, jak zrobić pomysłowe zabawki dla dzieci… z kartonowych pudeł.

Pani inżynier Nazdar Tayib z Tennessee w USA,  matka dwójki, dzieci buduje wszystko z tektury – od zestawów kuchennych po statki pirackie. Następnie udostępnia filmy instruktażowe online, aby inni mogli się nimi cieszyć. Nazdar tworzy także zabawkowe autobusy szkolne, grille, samochody, pralki i wszystko, czego zapragnie jej pięcioletni syn i dwuletnia córka.

Wiem, że niektórych rodziców nie stać na kupowanie ciagle nowych zabawek dla swoich dzieci. Domek czy kuchnie do zabawy są drogie, więc dlaczego nie zrobić ich z kartonu? Poza tym myślę, że jeszcze fajniej jest zobaczyć radość dziecka z powodu zabawki wykonanej własnymi rękami. Mój syn zapytał, czy mogłabym wykonać dla niego statek piracki, więc to zrobiłam. Potem dzieci poprosiły mnie o food trucka, wiec zrobiliśmy food trucka.

zabawki z tektury

Nazdar zaczęła tworzyć swoje niskobudżetowe zabawki dwa lata temu, a w zeszłym roku założyła kanał na YouTube, Boxy world, aby pomóc innym rodzicom oszczędzać pieniądze i rozwijać kreatywność. Każda zabawka jest sprytnie zaprojektowana tak, aby można ją było złożyć i schować do przechowywania.

zabawki z tekturyDzieci bardzo szybko się nudzą, bawią się z nimi przez chwilę, a potem chcą coś innego. Dlatego wkładam je wszystkie do mojej dużej szafy i po prostu pytam je, którą zabawką chcą się w danej chwili bawić. Tektura jest świetna, ponieważ możesz ją zdobyć za darmo i jest naprawdę łatwo dostępna. Kupuję taśmę i zmywalną farbę, a czasem wcale ich nie maluję. To naprawdę nie kosztuje dużo. Mój syn pomaga mi czasem malować nowe zabawki.

Wykonanie każdego przedmiotu zajmuje Nazdar około czterech godzin, a ona zachęca innych rodziców, aby spróbowali tego samego, jeśli znajdą na to czas. Tym bardziej że to doskonały sposób na wspólną zabawę z dziećmi.

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

Źródło: Good News Network

Dodaj komentarz