fbpx

10-letni chłopiec szerzy dobro. Organizuje darowizny dla potrzebujących dzieci

Ten 10-letni chłopiec ma wielką misję dzielenia się radością czytania z setkami tysięcy innych dzieci. Ale to nie wszystko na temat tego wspaniałego, młodego człowieka.

Orion Jean ma dopiero 10 lat, ale po wygraniu uczniowskiego konkursu życzliwości w 2020 roku złapał bakcyla hojności: ile książek ma obecnie nadzieję przekazać na darowizny dla innych dzieci w Teksasie? Pół miliona.

Życzliwość to cecha, którą wszyscy możemy posiąść, jeśli tylko chcemy, więc dlaczego nie zacząć dzisiaj? W tej chwili jest to to, czego potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek  – powiedział chłopiec.

Biorąc pod uwagę, że do tej pory zebrał już 120 000 książek, uważamy, że jest na doskonałej drodze, aby zrealizować swój ambitny cel.

Ale to nie wszystko. Orion Jean przekazał również 100 984 posiłków i 619 zabawek dla potrzebujących dzieci. Przy takich wynikach cała  reszta z nas może się poczuć zawstydzona. 

Od czego się zaczęło? I co czyni tego chłopca tak wielkim? Orion Jean wygrał w zeszłym roku National Kindness Speech Contest- uczniowski konkurs polegający na wygłoszeniu przemowy na temat życzliwości. Wówczas jeszcze dziewięcioletni Orion otrzymał w nagrodę  500 dolarów, które mógł odłożyć  na fundusz edukacyjny lub “przepuścić” na klocki Lego. Tymczasem chłopiec  wykorzystał swoją zwycięską przemowę jako punkt startowy do całorocznej akcji  szerzenia życzliwości w Teksasie i całym kraju. Z pomocą swojej matki Kherri Jean założył zeszłego lata stronę internetową o nazwie Race to Kindness (Wyścig po dobroć). Potem wymyślił swój pierwszy projekt.

Postanowił zacząć od podarowania zabawek chorym dzieciom z Children’s Medical Center Dallas.

„Te dzieciaki są w moim wieku i to tylko dzieci, takie jak ja” – wspomina, zanim w sierpniu 2020 r. uruchomił zbiórkę pięciuset zabawek. Rodzice chłopca pomogli mu założyć konta w mediach społecznościowych, a on nakręcił filmiki o swojej ‘zabawkowej’ akcji, które dorośli mogli  publikować w jego imieniu. Zewsząd zaczęły napływać darowizny, a on zebrał i przekazał szpitalowi 619 zabawek w ciągu zaledwie miesiąca.

Aż chciałoby się powiedzieć “Bądźmy jak Orion Jean”.

 

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

Źródło: Good News Network

 

One thought on “10-letni chłopiec szerzy dobro. Organizuje darowizny dla potrzebujących dzieci

Dodaj komentarz