fbpx

5-letni chłopiec został bohaterem, uratował 8-osobową rodzinę z pożaru

5-letni chłopiec uratował z pożaru swoją 8-osobową rodzinę. Noah Woods otrzymał od straży pożarnej legitymację, odznakę, a także hełm oraz strażacki kombinezon. Dodatkowo w uznaniu dla bohaterstwa, strażacy pozwolili chłopcu poprowadzić wóz strażacki.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w domu Woodsów wybuchł pożar. Chłopiec jako pierwszy zobaczył w pokoju płomienie, nie wiele myśląc pochwycił swą 2-letnią siostrę Lilly i wyniósł ją przez okno. Następnie wrócił do domu i przedostał się do pomieszczenia, gdzie spał jego stryj. Wspólnie obudzili resztę rodziny, która uciekła z płonącego budynku. W sumie, wraz z chłopcem uratowało się 8 osób.

– Ogłaszam, że tegoroczne Walentynki w hrabstwie Bartow są obchodzone jako Dzień Noego Woodsa – powiedział w piątek stojący na czele rady hrabstwa, komisarz Steve Taylor. Jego przemówienie było transmitowane przez lokalną stację telewizyjną WXIA-TV.

– Jestem wdzięczny za ten akt bohaterstwa, który dowodzi, że wszelkie alarmy próbne i lekcje bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy, jakie organizujemy w szkołach, mają naprawdę wielki sens – powiedział szef straży pożarnej w hrabstwie Bartow, Dwayne Jackson.

– Z tej racji, że chłopiec zareagował szybko, 8 członków rodziny mogło opuścić płonący dom z lekkimi obrażeniami, tylko nawąchawszy się dymu – dodał.

Szef straży pożarnej hrabstwa Bartow Dwayne Jamison powiedział, że pożar został wywołany przez nieprawidłowo działające gniazdko elektryczne. Jak się później okazało, sygnalizacja przeciwpożarowa w domu Woodsów była niesprawna.

Dom został totalnie strawiony przez pożar i nie nadaje się do zamieszkania, w związku z tym lokalne władze starają się zorganizować pomoc dla poszkodowanej rodziny – czytamy w Associated Press.

 

Dodaj komentarz