fbpx

Zdrowie ważniejsze niż widok z okna. Sprawdź, które piętro mieszkania wybrać

Szukasz mieszkania na wynajem lub kupno? Najpierw przeczytaj poniższy tekst. Może bowiem okazać się, że wybór piętra, na którym będziesz mieszkać wpłynie na stan twojego zdrowia i samopoczucia.

Zdaniem ekspertów poziom kondygnacji, na której mieszkamy w znaczący sposób wpływa na jakość naszego życia. Ich zdaniem może to być spowodowane kilkoma czynnikami. Po pierwsze – pole magnetyczne Ziemi słabnie wraz z wysokością, co oznacza, że osoby mieszkające na najwyższych piętrach wieżowców mogą częściej niż inni łapać infekcje (mają niższą odporność) oraz mieć problemy z układem sercowo-naczyniowym. Zdaniem badaczy, wskazane jest mieszkanie na niższych piętrach (do siódmego włącznie).

Po drugie, jakość powietrza na wysokości powyżej 30 m jest słabsza – powietrze w wielkomiejskich aglomeracjach bywa bardziej zanieczyszczone niż w okolicach parteru czy pierwszego piętra. Bardzo często nagromadzenie szkodliwych substancji z fabryk przemysłowych i kominów miejskich może przekraczać dopuszczalny poziom.

Warto również wspomnieć o promieniowaniu elektromagnetycznym. Jeśli mieszkasz w żelbetowym budynku, możliwe, że fale wyprodukowane przez sprzęty w domu zostają w jego wnętrzu – żelbetonowa konstrukcja sprawia, że fale elektromagnetyczne nie wydostają się poza budynek, przenikając na wyższe piętra. Badacze sądzą, że zarówno ten, jak i wyżej wymienione czynniki mogą powodować szereg dolegliwości takich jak: nawracające migreny, depresja, obniżony nastrój, niepokój czy problemy ze snem.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: planetalife.com

 

 

One thought on “Zdrowie ważniejsze niż widok z okna. Sprawdź, które piętro mieszkania wybrać

Dodaj komentarz