fbpx

Deszcz pluszaków spadł na boisko piłkarskie. Wszystko dla ofiar trzęsienia ziemi [wideo]

Podczas meczu na stadionie piłkarskim w Stambule miała miejsce bardzo wzruszająca chwila. Na murawę boiska spadł deszcz …pluszowych misiów. Zabawki zostały przekazane jako darowizna i wsparcie dla dzieci dotkniętych tragicznym trzęsieniem ziemi w tym kraju.

Dokładnie w 17. sekundzie 4. minuty meczu, co odpowiadało czasowi pierwszego trzęsienia ziemi, kibice Beşiktaşu JK rzucili na boisko pluszowe zwierzątka, szaliki i inne zabawki,  które zostaną dostarczone dzieciom mieszkającym na terenach dotkniętych trzęsieniem ziemi.  Do zabawek doczepiono także karteczki z wspierającymi sentencjami. W transporcie wezmą udział ciężarówki  klubu Beşiktaş.

deszcz

Akcja została zorganizowana przed meczem Turkish Super League pomiędzy Beşiktaş i Antalyaspor, i została nazwana „This Toy is my Friend”  choć użyto też inne tłumaczenia np. „This Toy is for You,” ( ta zabawka jest dla ciebie).
Piłkarze oklaskiwali kibiców, gdy przez kilka sekund pluszowe zabawki spadały jak deszcz na boisko, po czym po uprzątnięciu murawy, mecz został wznowiony.

Beşiktaş opublikował na Twitterze film, na którym wolontariusze, zawodnicy i inni pracownicy stadionu pakują misie i zabawki do toreb transportowych.

 

 

 

Zobacz też:

 

Opracowanie: Agata Palach, blog Nigdy za późno

Źródło: Good News Network

 

Dodaj komentarz