fbpx

Biblioteka z Lublina najładniejszym wnętrzem publicznym w Polsce

To najmłodsza i jedna z najczęściej nagradzanych placówek bibliotecznych w Lublinie. Biblioteka wygrała m.in. w kategorii wnętrze publiczne w polskim etapie konkursu European Property Awards 2021-2022. Pod koniec lutego rozstrzygnięta zostanie faza międzynarodowa tego konkursu.

Bioteka, czyli filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieści się przy Al. Racławickich 22 (lokal po dawnej Karczmie Słupskiej). Placówka została uruchomiona w styczniu 2021 r

Stanowi punkt wyjątkowy na bibliotecznej mapie miasta, nie tylko z racji bogatych zbiorów książkowych i multimedialnych, ale i charakteru wnętrza. Dzięki nowatorskiemu i nieszablonowemu podejściu do sztuki projektowania, mieszkańcy Lublina zyskali nowoczesną oraz „zieloną” instytucję kultury, prężnie propagującą wszelkie idee związane z promocją czytelnictwa, ale i ekologią, a o Biotece i Lublinie mówi teraz cały świat – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Placówka zdobyła już do tej do tej pory kilka nagród za wystrój wnętrza. M.in. zwyciężyła w polskim etapie konkursie European Property Awards 2021- 2022 w kategorii najlepsze wnętrze publiczne. Reprezentuje Polskę w fazie międzynarodowej tego konkursu. Wyniki mają być ogłoszone pod koniec lutego.

Przez część mediów branżowych, ale i nie tylko, Bioteka została okrzyknięta „prawdopodobnie najbardziej zieloną biblioteką w Europie” – mówi architekt Grzegorz Kłoda z biura GK-ATELIER, które zaprojektowało Biotekę.

Wnętrze biblioteki – wypełnione zielenią – zostało zaaranżowane tak, żeby sprawiało wrażenie przedłużenia Ogrodu Saskiego.

Bioteka posiada obecnie ok. 18 tys. książek drukowanych, ok. 9 tys. audiobooków oraz ok. 7 tys. filmów i muzyki.

Źródło: kurierlubelski.pl/ Artur Jurkowski

Foto: materiały prasowe

 

One thought on “Biblioteka z Lublina najładniejszym wnętrzem publicznym w Polsce

Dodaj komentarz