fbpx

Czujesz się samotny przez dystansowanie społeczne? Oto jedno z naszych ulubionych nagrań ludzi obdarzających się uściskami

Minęło już 14 lat od chwili, w której Australijczyk Juan Mann po raz pierwszy stanął na placu miasta z dużym napisem na kartonie: „Free Hugs” (ang. darmowe uściski) – jednak jego kultowa kampania zostawiła po sobie trwały ślad.

Mann spopularyzował swój slogan po tym, jak nagrał pierwszy teledysk do piosenki Sick Puppies „All the Same” w 2006 – i od tamtej pory obejrzano go już 78 milionów razy.

Dlatego jeśli czasy dystansowania społecznego sprawiły, że jesteście przygnębieni, oto filmik, który przypomni wam, że te obostrzenia są tylko tymczasowe i nasza społeczność jedynie zyska na sile.

Mann opisuje, co zainspirowało go do rozpoczęcia swojej kampanii Darmowych Uścisków.

„Mieszkałem w Londynie, kiedy mój świat został wywrócony do góry nogami i musiałem wrócić do domu. W momencie, gdy doleciałem do Sydney, jedyne co mi pozostało to podręczna walizka pełna ubrań i całe mnóstwo problemów. Nikogo, kto mógłby mnie przywitać, żadnego miejsca, które mógłbym nazwać domem. Byłem obcy we własnym rodzinnym mieście.

Stojąc tak w hali przylotów, patrząc na innych pasażerów, którzy witali się ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi, z otwartymi ramionami i uśmiechami na twarzach, przytulając się i śmiejąc, marzyłem, aby i na mnie ktoś czekał. Cieszył się z mojego powrotu. Uśmiechnął się do mnie. Objął.

Dlatego zdobyłem kawałek kartonu, marker… i zrobiłem znak. Udałem się w najbardziej ruchliwe skrzyżowanie dla pieszych w mieście i uniosłem w górę ten znak, z wypisanym „Free Hugs” po obu stronach.

Przez 15 minut ludzie omijali mnie wzrokiem. W końcu pierwsza osoba, która się zatrzymała, powiedziała mi, że jej pies zmarł tego ranka. Że tego dnia minął rok od wypadku, w którym zginęła jej córka. I że najbardziej w tamtym momencie potrzebowała, żeby ktoś ją przytulił. Więc objęliśmy się serdecznie. Kiedy się od siebie odsunęliśmy, uśmiechała się.

Każdy ma problemy i bez wątpliwości moje się do nich nie umywają. Jednak widok, kiedy czyjś grymas zmienia się w uśmiech, nawet na krótką chwilę, za każdym razem jest tego wart.”

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło: www.goodnewsnetwork.org

 

 

Dodaj komentarz