fbpx

Nauczycielka prowadzi lekcję anatomii w kombinezonie, który odwzorowuje ludzkie ciało w szczegółach

Kto powiedział, że nauczyciele muszą uczyć tylko z książek? Zwykle najlepsi z nich to ci, którzy stosują niekonwencjonalne metody – i ta nauczycielka jest zdecydowanie jedną z nich! To Veronica Duque z Hiszpanii.

Kiedy pani Duque wkroczyła do klasy ubrana w kombinezon, który pokazywał anatomię człowieka… jak sama przyznaje… reakcje uczniów były podzielone. – Zamieszanie, krzyki, oklaski, do tego niektórzy zasłonili oczy.

Wyjaśnia:

Jestem nauczycielką od 15 lat. Uczę nauk przyrodniczych i społecznych, plastyki, a także angielskiego i hiszpańskiego. Korzystałam z internetu, kiedy na moim ekranie pojawiła się reklama nietypowego stroju kąpielowego z AliExpress. Wiedząc, jak trudno młodym uczniom wyobrazić sobie rozmieszczenie narządów wewnętrznych, pomyślałam, że warto spróbować.

 

To zaszczyt mieć za żonę. Dzisiaj wytłumaczyła swoim uczniom anatomię człowieka w bardzo oryginalny sposób. Dzieciaki były pod wrażeniem. Dobra robota, Veronico!

Innym, zwłaszcza kolegom po fachu, bardzo spodobało się podejście pani Duque:

Potrzebujemy więcej nauczycieli z takim zapałem do uczenia – podczas gdy inna osoba zauważyła, że pani Duque zademonstrowała “pełne zaangażowanie w swój zawód”.

Veronica oznajmia, że zawsze stara się podejść kreatywnie do swoich zajęć, wiedząc, że dzieci są bardziej skłonne do nauki z pomocami wizualnymi, w porównaniu do jedynie czytania czy słuchania.

Już dawno temu zdecydowałam się korzystać z kostiumów podczas lekcji historii. Używam także koron z tektury dla moim uczniów przy nauce o kategoriach gramatycznych, takich jak rzeczowniki, przymiotniki, i czasowniki. Różne królestwa gramatyczne, że tak powiem.

Zawód nauczyciela to jedna z najszlachetniejszych profesji na świecie, jako że jego rolą jest dzielenie się wiedzą i mądrością.

Veronica dodaje, że chciałaby, aby ludzie przestali postrzegać nauczycieli jako leniwych, zbiurokratyzowanych urzędników państwowych, ponieważ oni “zdecydowanie nimi nie są”.

 

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło: awesomejelly.com

 

 

 

Dodaj komentarz