fbpx

Niech wszyscy o nich usłyszą! Polacy zdobyli dwa medale na zimowych igrzyskach Głuchych

Polscy sportowcy podczas XIX Zimowych Igrzyskach Głuchych Valtellina-Valchiavenna, które odbyły się w dniach 12-22 grudnia, wywalczyli dwa medale. Maciej Łapaj przywiózł srebro zdobyte w w szachach błyskawicznych, z brązowego medalu cieszyła się drużyna szachistek. Biało czerwoni startowali również w konkurencjach takich jak curling oraz narciarstwo alpejskie. Klasyfikację medalową imprezy wygrali Rosjanie.

Polska reprezentacja pojechała na XIX Zimowe Igrzyska Głuchych Valtellina-Valchiavenna w 21-osobowym składzie. Biało czerwone barwy reprezentowało sześć kobiet oraz piętnastu mężczyzn w trzech dyscyplinach: curlingu, narciarstwie alpejskim i szachach.

Polakom udało się wywalczyć dwa medale w szachach. Srebro w szachach błyskawicznych, które zdobył Mateusz Łapaj, oraz brązowy medal w rywalizacji drużynowej, w której brały udział: Monika Kobylińska, Bożena Krzyszkowiak, Joanna Strześniewska, Malwina Szewczyk, Izabela Towarnicka oraz Ewa Wardziak.

Nasi szachiści w składzie Mateusz Łapaj, Tomasz Mizoga, Krzysztof Chęciak, Bogdan Kozłowski, Jerzy Strzelecki, Maciej Szalko uplasowali się na pechowej czwartej lokacie z 12 pkt. Trzy zespoły klasyfikowane wyżej miały po 13 pkt. W rywalizacji udział wzięło piętnaście krajów. W rozgrywkach drużynowych przy równej ilości punktów, decydują tak zwane „małe punkty”.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dodaj komentarz