fbpx

Dziewięć kaczuszek wpadło do studzienki. Pomogli mieszkańcy i pracownicy służb

Funkcjonariusze stołecznego Eko Patrolu uratowali małe kaczuszki uwięzione w studzience. Brawurowa akcja ratunkowa miała miejsce w poniedziałek, w rejonie ulicy Długiej w Warszawie..

Straż Miejską poinformował jeden z mieszkańców, który zauważył zdenerwowaną kaczą mamę krążącą wokół studzienki. – Na miejsce od razu został wysłany patrol – mówi Monika Niżniak z warszawskiej Straży Miejskiej.

Prawdopodobnie dorosła kaczka opuściła gniazdo założone w pobliskich krzewach i prowadziła młode do zbiornika wodnego. – Kaczuszki wpadły przez kratę do studzienki. Znajdowały się na głębokości ok. dwóch metrów. O pomoc poprosiliśmy pracowników MPWiK, którzy zdjęli kratę zabezpieczającą i wyłowili kaczuszki – opowiada spec. Karol Kowalski z warszawskiej Straży Miejskiej. Kacza mama cały czas była w pobliżu i obserwowała akcję ratunkową.

Kiedy młode zostały wyłowione, funkcjonariusze umieścili je w transporterze. Aby kaczuszki w końcu bezpiecznie dotarły do najbliższego zbiornika wodnego, strażnicy zanieśli je do Ogrodu Krasińskich.

Źródło: mat. prasowe

Dodaj komentarz