fbpx

Legendarny tenisista Roger Federer wydał aż 13,5 miliona dolarów na otwarcie 81 szkół w Afryce!

Ofiarowanie choćby niewielkiej kwoty ludziom w potrzebie, ma duże znaczenie dla społeczeństwa, ale w tym konkretnym przypadku oddano w szczytnym celu naprawdę ogromną sumę pieniędzy i to prosto z własnej kieszeni. Dopóki istnieją ludzie, którzy oddychają po to żeby pomagać innym, żeby czynić dobro, być dobrymi i widzieć dobro w innych, to otacza nas poczucie boskiej bliskości i obecności czegoś większego.

Roger Federer, który dokonał czegoś niezwykłego na korcie, zrobił coś równie wspaniałego będąc poza nim. Wydał kolosalną sumę 13,5 miliona dolarów na otwarcie aż  81 szkół w Afryce. Sformułowanie „Miliony dolarów psują osobę na miliony sposobów” nie jest tak bardzo uniwersalne czy prawdziwe jakby się wydawało. Kultowi sportowcy są często znani z tego, że przekazują swoje pieniądze potrzebującym, oferując im pomoc w sytuacjach kryzysowych. Roger Federer jest więc jednym ze sportowców, których było stać na tak piękny gest.

Jego plan działania, polegał na wprowadzeniu znaczących zmian w zakresie dziecięcej edukacji. W ramach tej idei Roger utworzył już 80 szkół twierdząc, że każdy ekspert zaczynał kiedyś od wykształcenia podstawowego,  dopiero potem stawał się jednym z najlepszych na świecie.

Z ogromną sumą pieniędzy, które wydano w Malawi w Afryce, fundacja korzystająca z ofiarowanej kwoty, będzie mogła wpływać na zmianę życia ponad 150 000 malawijskich dzieci do roku 2021 – jak twierdzi Business Standard. „Uważam, że każde małe dziecko powinno mieć możliwość spędzenia kilku lat w takim ośrodku, ponieważ wczesna edukacja, jest podstawą procesu uczenia” – powiedział Federer po wizycie w szkole.

Intencje Rogera Federera są całkiem jasne. Z 15 prężnie działającymi programami z siedzibami w Szwajcarii, Malawi, Botswanie, Namibii, Południowej Afryce, Zambii i Zimbabwe „Fundacja Roger Federer” wydaje się przyciągać uwagę we współczesnym świecie. Za cel fundacja postawiła sobie poprawę życia miliona dzieci do końca roku 2019.

Źródło: theyouth

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz