fbpx

Australijka urodziła pięcioraczki – poród trwał dwie minuty

1

Keith, Ali, Penelope, Tiffany i Beatrix to rodzeństwo, które przyszło na świat w styczniu. Cały poród trwał zaledwie dwie minuty. Niedawno opublikowane zostały ich pierwsze zdjęcia. Kim Tucci jest 26-letnią matką, mieszka w Perth w Australii.

Poród trwał raptem dwie minuty. Asystowało przy nim aż 50 lekarzy i pielęgniarek. Cała piątka (chłopiec i cztery dziewczynki) urodziła się zdrowa. Szansa na poczęcie pięcioraczków wynosi jeden do 55 milionów zapłodnień. Historia Tucci i jej dzieci szybko zyskała sławę w serwisach społecznościowych. Kim od początku ciąży prowadziła profil na Facebooku pod nazwą „Surprised by Five” (Zaskoczona Piątką). Na swojej stronie dzieliła się szczegółami dotyczącymi przebiegu ciąży, porodu, a także samego macierzyństwa. W udokumentowaniu tego czasu pomagało jej lokalne studio fotograficzne, które zorganizowało kapitalną sesję zdjęciową pięcioraczków.

2

– 50 paluszków, 10 stópek, 6 serc bijących w tym samym czasie. Moje ciało stoczyło najtrudniejszą z bitew, żeby urodzić całą piątkę – podpisała zdjęcia swoich dzieci Tucci. – Wszystko co zrobiłam, zrobiłam dla nich – podkreśla. Podczas ciąży musiała jeść 6000 kalorii dziennie. W wywiadzie, udzielonym dla programu „60 minutes” , Tucci powiedziała, że podczas ciąży czuła, jak jej ciało wyłącza się. Lekarze sugerowali urodzenie tylko dwójki dzieci ze względu na duże zagrożenie dla życia kobiety. – Nikt nie przypuszczał, że jestem w stanie to zrobić, a udało mi się – opowiada Kim.

3

Tucci i jej mąż, Vaughn, mają również dziewięcioletniego syna oraz dwie córki w wieku dwóch i czterech lat. Rodzina stara się zebrać fundusze na samochód, który pomieściłby ich wszystkich. Informacje o formach pomocy dostępne są na portalach społecznościowych: SuprisedByFive oraz Go Fund Me.

Źródło: bbc.com, fot: facebook

Dodaj komentarz