fbpx

Jak czytać wymiary zegarka?

Zakup idealnego zegarka dla siebie lub bliskiej osoby nie zawsze jest łatwy. Musimy dokładnie zastanowić się nad tym, jakie mamy oczekiwania, styl i na jakich funkcjach czasomierza najbardziej nam zależy. Poza tym należy dowiedzieć się tego, jak odczytywać wymiary zegarka! Przyjrzyjmy się zatem temu, gdzie znaleźć oryginalne zegarki dobrej jakości, jak dobrać ich wymiary i w jaki sposób je czytać. Co warto wiedzieć w tych tematach?

Gdzie kupić wyjątkowe zegarki?

Zazwyczaj przed wyborem myślimy o tym, gdzie znaleźć propozycje znanych marek, stworzone z materiałów najwyższej jakości. Odpowiedź na to pytanie jest prosta — szeroka oferta czeka na nas w sklepie z zegarkami o nazwie Zegarownia! W tym miejscu znajdziemy produkty wytrzymałe, stylowe i efektowne, które będą nam z powodzeniem służyć przez wiele lat. Funkcjonalny zegarek G-Shock to unikalny pomysł na prezent dla mężczyzny z okazji urodzin, imienin lub bez okazji, po prostu, aby okazać uczucia ukochanej osobie.

Wymiary zegarka

Kolejna ciekawa propozycja to zegarek Diesel, który już od lat cieszy się popularnością na rynku. Czy dobranie odpowiedniego zegarka zawsze musi być trudne? Nie musi tak być, zwłaszcza gdy dokładnie zastanowimy się nad swoimi potrzebami i ustalimy budżet. Niektóre osoby poszukują praktycznego pomocnika w codziennym życiu, a inne wolą eleganckie dodatki na specjalne okazje. Gdy już przemyślimy te kwestie, musimy mieć na uwadze odpowiednią wielkość czasomierza! Warto zauważyć, że wielkość zegarka jest równa średnicy tarczy, podawanej w milimetrach.

Podczas podawania rozmiarów, ogromne znaczenie ma następujące kolejność: szerokość koperty x długość koperty x wysokość zegarka. Pamiętajmy o tym, że wymiary koperty podawane są bez przycisków i bez koronki. Aktualnie większość modeli posiada koperty o wielkościach od 34 do 38 mm, przy czym można też wybierać w rozmiarach większych i mniejszych.

Koperta zegarka to podstawa

Ostatnio niezwykle modne stały się masywne koperty zegarków. Jednakże nie u każdego mężczyzny taka propozycja się sprawdzi, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z drobnymi nadgarstkami. To samo dotyczy zbyt małej koperty dobranej do dużego nadgarstka — każda z tych sytuacji może wywoływać nasz dyskomfort podczas noszenia czasomierza.

Jak zmierzyć wymiary koperty zegarka? W tym celu przyda nam się miara krawiecka, którą należy opleść nadgarstek i odczytać obwód w danym miejscu. Okazuje się, że rozmiary koperty zegarka są zawsze dobierane na podstawie średnicy nadgarstka oraz upodobań konkretnej osoby. Zazwyczaj modele o szerokościach 40-45 mm są uznawane za męskie, a 32-40 mm za damskie. Te wskazania jednak nie zawsze mają rację bytu, zwłaszcza gdy nasz nadgarstek jest mniejszy w obwodzie niż 15 cm. Wtedy należy unikać czasomierzy o średnicach większych niż 41 mm. Z kolei gdy nadgarstek ma rozmiar powyżej 18 cm, dobrym wyborem jest zegarek męski o średnicy 44-46 mm.

Zmierzenie odwodu nadgarstka musi być wykonane w tym miejscu, w którym nosimy zegarek. Zazwyczaj w parametrach produktu znajduje się informacja o maksymalnej długości paska zegarka, który można w razie potrzeby skracać.

Dodaj komentarz