fbpx

5 marca obchodzimy Dzień Teściowej

5 marca obchodzimy Dzień Teściowej. Jest to święto obchodzone w nielicznych krajach, między innymi w Polsce. Warto pamiętać w tym dniu o życzeniach dla mam naszych współmałżonków. Na pewno sprawimy im przyjemność tym drobnym gestem.

Dzień Teściowej obchodzony jest w Polsce od około 30 lat. To święto pochodzi z Francji i jest formą podziękowań za pomoc w wychowywaniu dzieci. Jest doskonałą okazją na to, by docenić matkę męża lub żony i spojrzeć życzliwym okiem na osobę, która bądź co bądź wydała na świat życiowego partnera.

Dzień Teściowej obchodzą Francuzi, Amerykanie i Polacy

Dzień Teściowej po raz pierwszy obchodzono w 1934 roku w Teksasie, z inicjatywy jednego z redaktorów lokalnej gazety. Do Europy zwyczaj ten dotarł dopiero w latach 80. ubiegłego wieku. Nowe święto zyskało również aprobatę w Stanach Zjednoczonych, Amerykanie obchodzą je już od niemal dwóch dekad. W USA wyróżniono i doceniono teściowe już w 2002 roku. Duża w tym zasługa przedstawicieli branży handlowej m.in. właścicieli kawiarni i producentów kartek okolicznościowych. Za oceanem Dzień Teściowej jest datą ruchomą i wypada w czwartą niedzielę października, czyli blisko Dnia Dziadków.

Nowy wizerunek teściowej

Trudno jest określić dokładnie, kiedy to święto po raz pierwszy celebrowano w Polsce i czy wtedy zyskało grono zwolenników. Obecnie wiele osób świętuje ten dzień w rodzinnym gronie. To najlepsza okazja, aby wyrazić szacunek wobec mamy swojej żony czy męża i wyrazić jej wdzięczność. A z reguły mamy za co dziękować, każdy na tej liście znajdzie coś dla swojego: za jej obecność, za pomoc w wychowaniu dzieci, utrzymaniu domu, załatwieniu wielu codziennych spraw czy rozwiązywaniu wielu problemów.

Złożenie życzeń, obdarowanie teściowej drobnym upominkiem, czekoladkami czy pięknymi kwiatami na pewno będzie docenione.

Dodaj komentarz