fbpx

Macho Nowej Ery … wg Boysena Hodgsona

 

Jaki jest mężczyzna Nowej Ery?

Oto ciekawe zestawienie przygotowane przez Boysena Hodgsona, które pochodzi ze strony www.mankindproject.org

Sprząta wokół siebie. Dba o porządek na planecie. Jest wzorem do naśladowania dla młodszych mężczyzn. Jest do szpiku kości uczciwy i optymistycznie nastawiony.

Ma dobry kontakt z uczuciami. Potrafi płakać i pozwala sobie na to. Wie, jak wpadać w złość, nie raniąc przy tym innych.  Dopuszcza do siebie lęk, ale jest gotowy i tak posuwać się naprzód.  Wie czym jest radość, docenia i dzieli się wdzięcznością. Poszukuje wewnętrznego mistrzostwa.
Wyzbył się dziecinnego wstydu. Potrafi przyznać się do błędu. Jest dobry dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Uczy innych, jak być uprzejmym, dobrym i życzliwym. Potrafi przepraszać.

Przestał obwiniać kobiety, rodziców czy innych mężczyzn za ból, którego doświadczył wiele lat temu. Nie pozwala na to, aby mechanizmy obronne niszczyły relacje, w które wchodzi. Penis nie kieruje całym jego życiem. Ma wystarczająco dużo szacunku wobec siebie, aby mówić prawdę. Jego działaniom towarzyszy atmosfera intymności i zaufania. Jest otoczony mężczyznami, którym ufa i do których zwraca się po wsparcie. Wie, jak sprawić, żeby miało to miejsce. Kiedy zachodzi potrzeba, jest zdyscyplinowany. Ale równocześnie jest elastyczny, gdy potrzebuje taki być. Potrafi słuchać wprost z samego centrum swojej istoty.

Nie boi się ubrudzić. Jest gotowy na konfrontację z własnymi ograniczeniami. Ma odpowiednie wymagania wobec siebie i tych, z którymi jest blisko. Praktykuje współczucie wobec siebie i innych. Jest gotowy, aby służyć.

Zdaje sobie sprawę, że jest unikalną jednostką. Wie, że wszyscy jesteśmy Jednym. Wie, że jest jak zwierzę i stanowi część natury. Zna swoją duszę i rozumie, że jest połączona z czymś dużo większym.

Wie, że przyszłe pokolenia obserwują jego działania i zachowania. Tworzy społeczności i wspólnoty, w których ludzie szanują się nawzajem i doceniają. Bierze za siebie odpowiedzialność i jest gotowy być opiekunem swojego brata. Zna wyższy cel, do którego został powołany. Żarliwie kocha. Śmieje się bez opamiętania, ponieważ ma doskonałe poczucie humoru.

Oto Dojrzały Mężczyzna – Nowy Wojownik, ponownie zdefiniowana męskość na XXI wiek. Bynajmniej nie jest to kompletna lista. Zapraszamy, żebyś dołączył i dodał swoje dary oraz wartości, które uważasz za ważne.

Dodaj komentarz