fbpx

Czekaliśmy na to pięć lat. Polka mistrzynią Europy

Weronika Zielińska-Stubińska zdobyła tytuł mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 81 kilogramów, co jest trzecim medalem zdobytym przez Polskę na tych zawodach.

Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się w Sofii, przyniosły Polsce powody do radości. Zielińska-Stubińska triumfowała, zdobywając złoty medal.

lka nie dała rywalkom szans — prowadziła po obu bojach. W rwaniu rozpoczęła od 103 kg, ale to podejście spaliła. W drugim zaliczyła 103 kg już bez problemów. W trzecim na sztandze znalazło się 106 kg, ale tym razem to było za dużo.

W konkurencji podrzutu już w pierwszym podejściu uzyskała 127 kg. Chociaż druga próba na 130 kg nie powiodła się, zaryzykowała podniesienie 132 kg, aby wyprzedzić rywalkę, która miała wynik o kilogram niższy.

Ostatecznie osiągnęła zwycięstwo, uzyskując w sumie 235 kg w dwuboju, o kilogram więcej niż Erighina. Na trzecim miejscu, z wynikiem 222 kg, uplasowała się Dilara Narin z Turcji. To pierwsze złoto dla Polski na Mistrzostwach Europy od 2019 roku, kiedy triumfowała Joanna Łochowska.

Podczas zawodów w Sofii polska drużyna zdobyła trzy medale. Oliwia Drzazga sięgnęła po srebro w kategorii do 49 kg, a Wiktoria Wołk zdobyła brąz w kategorii do 64 kg.

Aktualnie, Zielińska-Stubińska stara się o kwalifikację na igrzyska olimpijskie, a jej najbliższą okazją do tego będą kwietniowe zawody Pucharu Świata w Tajlandii.